ამერიკული განათლების საბჭოს (American Council on Education) ორგანიზებით, ვაშინგტონში 10-13 მარტს იმართება რიგით მე-100 ყოველწლიური შეხვედრა.
ქვეყნის ყველაზე გამორჩეულ და მნიშვნელოვან კონფერენციას უმაღლეს განათლებაზე, ესწრება 2000-მდე ლიდერი, მთელი მსოფლიოს მასშტაბით, მათ შორის უნივერსიტეტების დეკანები და პრეზიდენტები. კონფერენციაზე იმყოფება კავკასიის უნივერსიტეტისა და IAUP-ის პრეზიდენტი, კახა შენგელია. სტუმრებს საშუალება აქვთ განიხილონ უახლესი გამოწვევები და პერსპექტივები უმაღლესი განათლების ყველა სექტორში მსოფლიოს მასშტაბით.
ღონისძიების ფარგლებში დაგეგმილია სამუშაო სესიები, რომელშიც მონაწილეობას მიიღებენ უნივერსიტეტების ხელმძღვანელები, იმისთვის რომ განიხილონ საკუთარი მიღწევების, გამოწვევების, ინტერნაციონალიზაციისა და გლობალიზაციის საკითხები და გამოცდილების ერთმანეთისთვის გაზიარება. ასევე, 2018 წლის კონფერენციის ფარგლებში დაგეგმილია სხვადასხვა საერთაშორისო ჯილდოს გამარჯვებულების დასახელება.
ACE არის ძირითადი საკოორდინაციო ორგანო, რომელიც 1918 წლიდან ყოველწლიურად მასპინძლობს საერთაშორისო კონფერენციას უმაღლესი განათლების შესახებ. ACE აერთიანებს და წარმოადგენს ამერიკის აკრედიტირებულ 1800-მდე კერძო და საჯარო კოლეჯსა და უნივერსიტეტს.
ღონისძიების სპონსორია IAUP, რომლის ფარგლებში გაიმართა ოფიციალური მიღება კონფერენციის მონაწილეებისთვის.

Organized by the American Council on Education, the 100th annual meeting is held on March 10-13 in Washington D.C.
It is the country’s most distinguished higher education event, attracting nearly 2,000 presidents and senior executives from all institutional types. The conference is attended by Dr. Kakha Shengelia, the President of Caucasus University and IAUP. Guests have an opportunity to discuss recent challenges and perspectives in all sectors of higher education worldwide.
In the framework of the event, work sessions will be conducted by the heads of universities to discuss their achievements, challenges, and internationalization and globalization issues and exchange their experiences. The conference will announce the winners of various international awards.
ACE is a major coordinating body that has been hosting International Conferences on Higher Education since 1918 annually. ACE incorporates and represents about 1800 accredited private and public colleges and universities in the USA.
The event is sponsored by IAUP, which was held in the framework of the official reception for the participants of the conference.