13 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს, არასამთავრობო ორგანიზაცია "ახალი ვექტორი" ეწვია.
ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა, CU სტუდენტებთან შეხვედრა ჩაატარეს ახალგაზრდებში ნარკოტიკული საშუალებების მოხმარების შესაძლო ზიანის შემცირება/პრევენციის მიზნით.
ლექციას არასამთავრობო ორგანიზაციის "ახალი ვექტორი" იურისტები, ნარკოლოგი თამარ სირბილაძე და კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტი გიორგი კოტრიკაძე წარუძღვნენ.
შეხვედრის განმავლობაში, სპიკერებმა ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებებზე, ზედოზირების საფრთხეებზე, სამართლებრივ ასპექტზე და საკონსტიტუციო სასამართლოს გადაწყვეტილებაზე ისაუბრეს.
ლექციას კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტები ესწრებოდნენ. შეხვედრის ბოლოს სპიკერებმა მათ შეკითხვებს უპასუხეს.

Representatives of the organization held a meeting with CU students to reduce/prevent possible harm from drug use to youth.
The lecture was delivered by lawyers of the NGO ‘New Vector’, narcologist Tamar Sirbiladze and Caucasus University student Giorgi Kotrikadze.
During the meeting, the speakers discussed new psychoactive substances, dangers of overdosing, the legal aspect and the Constitutional Court's decision.
Students of Caucasus University attended the lecture. At the end of the meeting, the speakers answered their questions.