6 და 9 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის მედიის სკოლამ, აშშ-ს საელჩოს მედია განათლების პროგრამის ფარგლებში უმასპინძლა მასტერკლასებს CU სტუდენტებისა და ადმინისტრაციის წევრებისთვის. მასტერკლასებს გაუძღვნენ:
- აშშ-ს ილინოისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის კომუნიკაციის სკოლის პროფესორის, ტრადიციული და ციფრული მედიაპლატფორმების მიმართულების დირექტორი ნათან კარპენტერი
- ჩიკაგოს ლოიოლას უნივერსიტეტის კომუნიკაციების სკოლის ციფრული მედიისა და "სთორითელინგის" სამაგისტრო პროგრამის დირექტორი რიჩელ როჯერსი
- ჩიკაგოს დეპულის უნივერსიტეტის კომუნიკაციის კოლეჯის ონლაინ სწავლების დირექტორის ჯოან მარტინი
ნათან კარპენერმა ისაუბრა თემებზე - „სტრატეგიული კომუნიკაცია და სოციალური ქსელები“ და „სოციალური მედიის ანალიზი და გამოყენება აკადემიურ სივრცეში“. სპიკერი კავკასიის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის წევრებს სოციალური მედიის მონაცემების მოგროვების, გაგებისა და პრეზენტაციის მოქმედ პრაქტიკაზე ესაუბრა, ხოლო სტუდენტებს კარიერული რჩევები მისცა და ტრენდებზე და ინოვაციურ ციფრულ პლატფორმებზე ესაუბრა.
რიშელ როჯერსმა სტუდენტებისთვის მასტერკლასი „რეპორტინგი და ამბის თხრობის ტექნიკა“ ჩაატარა და შეხვედრის ბოლოს მათ კითხვებს უპასუხა.
ამის გარდა, ჯოან მარტინმა კავკასიის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის წევრებისთვის ჩაატარა მასტერკლასი თემაზე - “ონლაინ სწავლების საუკეთესო პრაქტიკა”.
მოწვეული სტუმრები კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტს, კახა შენგელიას შეხვდნენ და კამპუსი დაათვალიერეს.

On December 6 and 9, the Caucasus School of Media hosted master classes for CU students and members of the administration within the framework of the US Embassy's Media Education Program. The master classes were conducted by:
- Dr. Nathan Carpenter, Director of Convergent Media at the Illinois State University School of Communication.
- Richelle Rogers - Program Director of Masters in Digital Media and Storytelling Instructor at Loyala University Chicago, Ms.
- Joan Martin, Director of Online Studies at the University of Chicago College of Communication
Dr. Carpenter spoke on topics such as "Strategic Communication and Social Networks" and "Analyzing and Using Social Media in the Academic Space." Mr. Carpenter spoke with members of the Caucasus University administration on the practice of collecting, understanding and presenting social media data, while giving students career advice and training on digital platforms and innovations.
Ms. Rogers conducted a master class for students on "Reporting and Storytelling Techniques" and answered their questions at the end of the meeting.
In addition, Mr. Martin conducted a master class on "Best Practices for Online Teaching" for CU members.
The invited guests met with the President of Caucasus University Dr. Kakha Shengelia and toured the campus.