კავკასიის უნივერსიტეტისა და CPUT-ის ხელმძღვანელობას შორის ორმხრივი შეხვედრა გაიმართა
18 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ და ვიცე-პრეზიდენტმა ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუამ, გამართეს ორმხრივი შეხვედრა ქეიფ პენინსულას ტექნოლოგიური უნივერსიტეტის (CPUT) პრეზიდენტთან, პროფესორ Chris Nhlapo-სთან, ვიცე-პრეზიდენტთან, პროფესორ Marschall Sheldon-თან და უნივერსიტეტის სხვა წარმომადგენლებთან.
შეხვედრის მთავარი მიზანი იყო თანამშრომლობის გაღრმავება და ახალი შესაძლებლობების განხილვა. მხარეებმა განიხილეს თანამშრომლობის პერსპექტივები ისეთი მიმართულებებით, როგორებიცაა თანამედროვე ტექნოლოგიები, ბიზნესი, ტურიზმი, ციფრული განათლება, აკადემიური მობილობა, ერთობლივი პროგრამები და პროექტები.
მხარეებმა გამოხატეს გრძელვადიანი თანამშრომლობის გაძლიერებისა და საქართველოსა და სამხრეთ აფრიკას შორის აკადემიური კავშირების გაღრმავების მზადყოფნა. ასევე აღინიშნა, რომ CPUT-ის პრეზიდენტი, პროფესორი Chris Nhlapo, მომავალი წლის ზაფხულში გეგმავს ვიზიტს კავკასიის უნივერსიტეტში გაფართოებული დელეგაციის შემადგენლობით.

On 18 November, the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, and the Vice President for Internationalization, Irena Melua, held a bilateral meeting with the Vice Chancellor of the Cape Peninsula University of Technology (CPUT), Professor Chris Nhlapo, the DeputyVice Chancellor, Professor Marschall Sheldon, and other representatives of the university.
The main purpose of the meeting was to deepen cooperation and explore new opportunities for collaboration. The parties discussed potential areas of cooperation, including modern technologies, business, tourism, digital education, academic mobility, as well as joint programmes and projects.
Both sides expressed their commitment to strengthening long-term cooperation and deepening academic ties between Georgia and South Africa. It was also noted that the President of CPUT, Professor Chris Nhlapo, is planning to visit Caucasus University next summer together with an extended delegation.