კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესისა და მედიცინის სკოლის ორგანიზებით სტუდენტთა სამეცნიერო ნაშრომების კონკურსი გაიმართა.
კონკურსში მონაწილეობა მიიღეს ბიზნესის და მედიცინის სკოლის სტუდენტებმა, რომლებმაც მოამზადეს სამეცნიერო ნაშრომები. სტუდენტებმა სამეცნიერო ნაშრომები ჯანდაცვის მენეჯმენტის და საზოგადოებრივი ჯანდაცვის მიმართულებების აქტუალურ საკითხებსა და პრობლემებზე წარმოადგინეს.
საუკეთესო ნაშრომების ავტორებს გადაეცათ სერტიფიკატები. მათგან რამდენიმე ნაშრომი შეირჩა საერთაშორისო სამეცნიერო რეფერირებად ჟურნალში „ჯანდაცვის პოლიტიკა, ეკონომიკა და სოციოლოგია“ გამოსაქვეყნებლად.
დამსწრე აუდიტორიას სიტყვით მიესალმნენ ბიზნესის სკოლის დეკანი ელენე ჯღარკავა, მედიცინის სკოლის დეკანი მარიამ ოქრუაშვილი და საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების აკადემიური ხელმძღვანელი თენგიზ ვერულავა.

The School of Business and Medicine at Caucasus University organized a competition for students' scientific papers.
Participating students from the Schools of Business and Medicine presented their scientific papers, addressing current issues and challenges in health management and public healthcare.
Certificates were awarded to the authors of the best papers, and a few papers were selected to be published in the international scientific refereed journal "Health Care Policy, Economics and Sociology."
The audience was greeted by the dean of the School of Business, Elene Jgharkava, the dean of the Medicine School, Mariam Okruashvili, and the academic head of bachelor’s and master’s programs, Tengiz Verulava.