18, 19 და 22 ივლისს, გაიმართა ბიზნესის სკოლის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტების სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა.
სტუდენტებმა წარადგინეს ნაშრომები შემდეგ თემებზე:
• თამარ ხუხუნაიშვილი -Understanding Reasons of Cost Overruns in Construction Projects of Georgia from Contractor’s Point of View;
• გიორგი ჯიბლაძე -The Risks and Opportunities of Investments versus Savings in Emerging Financial Markets;
• ელენე კეკელია -Development and Perspectives of Financial Distress Prediction in Georgian Companies.
• ლევან გონაშვილი- გლობალიზაციის მულტიკულტურული გარემოსა და ხელოვნური ინტელექტის ტექნოლოგიების გავლენა მომსახურების სფეროს თანამშრომლების სამუშაო კმაყოფილებაზე (Mcdonald’s-ის მაგალითზე);
• ლანა დუმბაძე -ხელოვნური ინტელექტის გამოყენების შესაძლებლობები საოჯახო ტიპის სასტუმროებში (აჭარის რეგიონი);
• ნინო ბიბილაშვილი -თანამშრომლების კმაყოფილების გავლენა მომსახურების სფეროზე (სატელეფონო ცენტრის მაგალითზე);
• მარიამ ბიწაძე -მულტიკულტურული სამუშაო გარემოს გამოწვევები გლობალიზაციის პირობებში;
• სალომე სალუქვაძე -ხელოვნური ინტელექტის გამოყენება პროექტის მენეჯმენტის პროცესების გაუმჯობესებაში;
• დეა ნიჟარაძე -ხელმძღვანელთა მართვის სტილის გავლენა სამოქალაქო ორგანიზაციული ქცევის ფორმირებაზე არასამთავრობო ორგანიზაციებში;
• ნინო კურტანიძე -ავტომატიზაციის თანამედროვე სფეროსა გავლენა პროექტ მენეჯმენტის პერფორმანსის ოპტიმიზაციაზე, ხარჯებსა და ხარისხზე, საქართველოს საბანკო ბაზრის მაგალითზე;
• ქრისტინე ქურდაძე -ქართული თაფლისა და დედა ფუტკრის საექსპორტო პოტენციალი და გამოწვევები (ბაზრის ანალიზი და შესაძლებლობები ამერიკის შეერთებულ შტატებში);
• ქრისტინე გოგია -მულტიკულტურული კომპანიების გამოწვევები გლობალიზაციისა და ტექნოლოგიების განვითარების ერაში (თაობათა ჭრილში);
• ნაზი ფოფხაძე-ხელოვნური ინტელექტის პროგრამები - თანამედროვე ორგანიზაციის მართვის გამოწვევები და შესაძლებლობები;
• მარიამ აფციაური- კომპანიის ლიდერების გამოწვევები კულტურული მრავალფეროვნების შემთხვევაში.
• თამარ ჟიჟილაშვილი- How Tech Talents Find and Evaluate Information About Potential Employers: A Space International Case Study;
• სალომე კასრაძე- დამსაქმებლის ბრენდინგი და თანამშრომელთა კმაყოფილება სამედიცინო სექტორში (სს მეგა-ლაბის მაგალითზე);
• გიორგი კაკულია- დიჯიტალიზაციისა და ტექნოლოგიური განვითარების გავლენა როგორც ორგანიზაციისა, ასევე მომხმარებელთა დამოკიდებულების ჭრილში სწრაფი კვების ინდუსტრიაში (“საბვეის” მაგალითზე);
• დათა გვეტაძე -პაციენტის უსაფრთხოება და რისკის მართვა ქართულ კლინიკებში.
• გიორგი რეხვიაშვილი - დისტანციური მუშაობის გავლენა თანამშრომელთა პროდუქტიულობაზე;
• მარიამ ბოგვერაძე - კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის გავლენის ანალიზი მომხმარებლების კმაყოფილებაზე და ლოიალობაზე საქართველოს საბანკო სექტორში.
კომისიის შემადგენლობაში შედიოდნენ: ერეკლე პირველი, გურგენ კალაშიანი, ვახტანგ ბერიშვილი, ალექსანდრე მიქელაძე, ბორის ლეჟავა, თამარ ცერცვაძე, ნათია ზედგინიძე, ლილი ბიბილაშვილი, დავით წიკლაური, თეო ნეფარიძე, თამარ კარბაია, ანა ელიზაროვა, მიხეილ ნონიკაშვილი.

On July 18, 19, and 22, Caucasus School of Business (CSB) graduate program students defended their graduate theses.
They presented papers on the following topics:
- Tamar Khukhunaishvili - Understanding Reasons of Cost Overruns in Construction Projects of Georgia from Contractor's Point of View;
- Giorgi Jibladze - The Risks and Opportunities of Investments Versus Savings in Emerging Financial Markets;
- Elene Kekelia - Development and Perspectives of Financial Distress Prediction in Georgian Companies.
- Levan Gonashvili - The Impact of the Multicultural Environment of Globalization and Artificial Intelligence Technologies on The Job Satisfaction of Employees in the Service Sector (On the Example of Mcdonald's);
- Lana Dumbadze - Possibilities of Using Artificial Intelligence in Family-Type Hotels (Adjara Region);
- Nino Bibilashvili - The Impact of Employee Satisfaction on the Service Field (For Example, A Call Center);
- Mariam Bitsadze - Challenges of Multicultural Work Environment in the Conditions of Globalization;
- Salome Salukvadze - Use of Artificial Intelligence in the Improvement of Project Management Processes;
- Dea Nizharadze - The Influence of Leadership Style on the Formation of Civil Organizational Behavior in Non-Governmental Organizations;
- Nino Kurtanidze - The Influence of The Modern Field of Automation on the Optimization of Project Management Performance, Costs and Quality, On the Example of the Georgian Banking Market;
- Kristine Kurdadze - Georgian Honey and Queen Bee Export Potential and Challenges (Market Analysis and Opportunities in The United States of America);
- Kristine Gogia - Challenges of Multicultural Companies in the Era of Globalization and Technology Development (In Terms of Generations);
- Nazi Popkhadze - Artificial Intelligence Programs - Challenges and Opportunities of Modern Organization Management;
- Mariam Aptsiauri - Challenges of Company Leaders in Case of Cultural Diversity.
- Tamar Zhizhilashvili - How Tech Talents Find and Evaluate Information About Potential Employers: A Space International Case Study;
- Salome Kasradze - Employer Branding and Employee Satisfaction in the Medical Sector (On the Example of JSC Mega-Lab);
- Giorgi Kakulia - The Impact of Digitalization and Technological Development in Terms of Both Organization and Consumer Attitudes in the Fast-Food Industry (On the Example Of "Subway");
- Data Gvetadze - Patient Safety and Risk Management in Georgian Clinics.
- Giorgi Rekhviashvili - Impact of Remote Work on Employee Productivity;
- Mariam Bogveradze - Analysis of the Impact of Corporate Social Responsibility on Customer Satisfaction and Loyalty in the Georgian Banking Sector.