CSG-ის XVII სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია
16 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა სახელმწიფო მართვის სკოლის რიგით XVII სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია.
ყოველწლიური კონფერენციის მიზანია სტუდენტების აკადემიური და კვლევითი უნარების განვითარება, პროფესიული ინტერესებისა და სპეციალიზაციის ხელშეწყობა, ასევე საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საჯარო მმართველობის აქტუალური საკითხების განხილვა. კონფერენცია ხელს უწყობს სტუდენტების ჩართულობას აკადემიურ და სამეცნიერო-კვლევით საქმიანობაში.
მოხსენებები მოისმინეს და სტუდენტებს განმავითარებელი შეფასებები მისცეს აკადემიური ჟიურის წარმომადგენლებმა, შემდეგი შემადგენლობით: ეკა აკობია - სახელმწფო მართვის სკოლის დეკანი, აფილირებული პროფესორი; დავით ბაქრაძე - სახელმწიფო მართვის სკოლის აფილირებული ასოცირებული პროფესორი, გრიგოლ ჯულუხიძე - სახელმწიფო მართვის სკოლის აფილირებული ასოცირებული პროფესორი, ციცი ჩუბინიძე - სახელმწიფო მართვის სკოლის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორი.
1. ნანა ახმტელი, ნინო ცომაია, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ქართულენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, III კურსი,მოხსენება: „პოლიკრიზისული ჯაჭვები: მმართველობა და დიპლომატია სირიის კონფლიქტიდან ევროპულ მიგრაციასა და ნაციონალიზმის ზრდიდან პოსტკონფლიქტურ სირიაში დასავლური ლეგიტიმაციის პოლიტიკამდე“
2. სიდონია ლაღიძე, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ქართულენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, III კურსი მოხსენება: „პოლიკრიზისების ეპოქა სამი ომის მაგალითზე“;
3. ლიზი კალანდია, მარიამ ძაგნიძე, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ქართულენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი, მოხსენება: „ირანის ბირთვული დიპლომატია და გლობალური მმართველობის კრიზისი“;
4. ნინი ნადარაია, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ქართულენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი მოხსენება: „იომ-ქიფურის ომის დიპლომატიური მემკვიდრეობა: კისინჯერის სტრატეგიის ადაპტირების ლიმიტები თანამედროვე საერთაშორისო სისტემაში“;
5. ნინო ცნობილაძე, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ქართულენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი მოხსენება: „ეკონომიკური დესტაბილიზაციიდან სისტემურ კრიზისებამდე: მულტილატერალური თანამშრომლობის გაკვეთილები 1970-იანი წლების კრიზისიდან“;
6. ნინო გიგანი, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ქართულენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი მოხსენება: „ციფრული დეზინფორმაცია როგორც დიპლომატიური იარაღი პოლიკრიზისების ეპოქაში“;
7. ნინო ჯიქია, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ქართულენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, III კურსი მოხსენება: „მმართველობა და დიპლომატია პოლიკრიზისების ხანაში“;
8. ნინო ჯაკონია, საჯარო მმართველობის საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი, მოხსენება: „მბრუნავი კარის პოლიტიკა საჯარო მმართველობაში: ინსტიტუციური გამოწვევები და რეგულირების მექანიზმები“;
9. დიანა გათენაძე, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ინგლისურენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, III კურსი, მოხსენება: ‘’Hungary’s Challenge to EU Collective Security during the Russia-Ukraine War“;
10. სალომე კაშია, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ინგლისურენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, III კურსი, მოხსენება: ‘’Energy Dependence as a Geopolitical Tool in Times of Polycrisis“;

On June 16, XVII Student Scientific Conference of the Caucasus School of Governance was held at the Caucasus University.
This Annual scientific conference aims to develop students’ academic and research skills, promote their professional interests and specialization, and facilitate discussion of current issues in international relations and public governance. The conference also encourages students’ active participation in academic and scientific research activities.
Student presentations were evaluated by an academic jury, which provided formative assessments. The jury included: Eka Akobia – Dean of the School of Governance, Affiliated Professor; Davit Bakradze – Affiliated Associate Professor at the School of Governance; Grigol Julukhidze – Affiliated Associate Professor at the School of Governance; Tsitsi Chubinidze – Administrative Director of the School of Governance’s Bachelor’s, Master’s, and Doctoral Programs.
1. Nana Akhmeteli, Nino Tsomaia – Georgian-language Bachelor's Program in Diplomacy and International Relations, 3rd Year,Presentation: “Polycrisis Chains: Governance and Diplomacy from the Syrian Conflict to European Migration, from the Rise of Nationalism to Western Legitimization Policies in Post-Conflict Syria'';
2. Sidonia Laghidze – Georgian-language Bachelor's Program in Diplomacy and International Relations, 3rd Year,Presentation: “The Era of Polycrises: The Case of Three Wars”;
3. Lizi Kalandia, Mariam Dzagnidze – Georgian-language Bachelor's Program in Diplomacy and International Relations, 2nd Year, Presentation: “Iran’s Nuclear Diplomacy and the Crisis of Global Governance”;
4. Nini Nadaraia – Georgian-language Bachelor's Program in Diplomacy and International Relations, 2nd Year, Presentation: “The Diplomatic Legacy of the Yom Kippur War: The Limits of Adapting Kissinger’s Strategy in the Contemporary International System”;
5. Nino Tsnobiladze – Georgian-language Bachelor's Program in Diplomacy and International Relations, 2nd Year,Presentation: “From Economic Destabilization to Systemic Crises: Lessons for Multilateral Cooperation from the Crises of the 1970s”;
6. Nino Gigani – Georgian-language Bachelor's Program in Diplomacy and International Relations, 2nd Year,Presentation: Digital Disinformation as a Diplomatic Weapon in the Era of Polycrises”;
7. Nino Jikia – Georgian-language Bachelor's Program in Diplomacy and International Relations, 3rd Year,Presentation: “Governance and Diplomacy in the Age of Polycrises”;
8. Nino Jakonia – Bachelor's Program in Public Administration, 2nd Year, Presentation: “The Revolving Door Phenomenon in Public Administration: Institutional Challenges and Regulatory Mechanisms”;
9. Diana Gatenadze – English-language Bachelor's Program in Diplomacy and International Relations, 3rd Year, Presentation: “Hungary’s Challenge to EU Collective Security during the Russia–Ukraine War”;
10. Salome Kashia – English-language Bachelor's Program in Diplomacy and International Relations, 3rd Year,Presentation: “Energy Dependence as a Geopolitical Tool in Times of Polycrisis”;
11. Mariam Chokheli – English-language Bachelor's Program in Diplomacy and International Relations, 3rd Year, Presentation: “Domestic Fragmentation and Its Impact on EU Climate Policy Coordination: Analyzing the Cases of the Netherlands and Italy”;
12. Ana Makaridze – English-language Bachelor's Program in Diplomacy and International Relations, 3rd Year, Presentation: “COVID-19 as a Tool for Strengthening Authoritarian Governance in China under Xi Jinping”;