CSM “Youth4Media”-ს გენერალური ასამბლეის სხდომაზე
გერმანიის საუნივერსიტეტო ქალაქ მიუნსტერში გამართულ შეხვედრაზე ორგანიზაციამ ახალი მმართველი საბჭო აირჩია და ერთწლიანი სამოქმედო პროგრამა დაგეგმა.
კავკასიის მედიის სკოლა "European Youth4Media"-ს წევრი გასულ წელს გახდა. ქსელი 24 ქვეყნის 36 ორგანიზაციას აერთიანებს. მისი ეგიდით მომავალ წელს მედია პროფილის სტუდენტებისთვის და ჟურნალისტიკით დაინტერესებული ახალგაზრდებისთვის რამდენიმე ღონისძიება და ტრენინგია დაგეგმილი. კავკასიის მედიის სკოლის სტუდენტები ამიერიდან ევროპული ქსელის ყველა პროექტში აქტიურად მიიღებენ მონაწილეობას.
სკოლის ადმინისტრაცია ურჩევს კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს თვალყური მიადევნონ ვებ-გვერდს: www.youth4media.eu, სადაც ქსელი მედიით, ხელოვნებითა და დემოკრატიული პროცესებით დაინტერესებული ახალგაზრდებისთვის ხშირად აცხადებს კონკურსებს, სახელოსნოებსა და ტრენინგებს.

General Assembly of European Youth4Media Network took place in Muenster, Germany. At the meeting, the organization selected the chairman of the general assembly and created the network strategy.
CSM became the member of European Youth4Media last year. It is a European association of 36 organizations from 24 countries working in the field of community media and civil society. Several trainings and events are planned for media students and youths interested in journalism. CSM students will take part in all projects organized by Youth4Media Network.