CST-ის მაგისტრანტები ავსტრიაში გაემგზავრნენ
კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის სამი წარმატებული მაგისტრანტი ერთობლივი პროგრამის ფარგლებში სამაგისტრო პროგრამას ავსტრიის უნივერსიტეტში (Johannes Kepler University Linz, Austria ) დაასრულებენ.
ვახტანგ ელერდაშვილი, კახაბერ ბექაური და გიორგი მურჯიკნელი ავსტრიაში ერთი სასწავლო წლის განმავლობაში სპეციალიზაციის საგნებს შეისწავლიან. პროგრამა დატვირთული იქნება პრაქტიკული სამუშაოებით და ასევე ითვალისწინებს სამაგისტრო პროექტის შესრულებას.
პროგრამის დასრულების შემდეგ მიღებული მაგისტრის ხარისხი კურსდამთვრებულებს საშუალებას მისცემს დასაქმდნენ მაღალ თანამდებობებზე საინფორმაციო ტექნოლოგიების სფეროში საქართველოში და მის ფარგლებს გარეთ, და ასევე მზად იქნებან გააგრძელონ სწავლა საერთაშორისო სადოქტორო პროგრამებზე.

CST masters left for Austria
Three successful graduate students of the Caucasus School of Technology will complete a master's program at the University of Austria (Johannes Kepler University Linz, Austria) under a joint program.
Vakhtang Elerdashvili, Kakhaber Bekauri and Giorgi Murjikneli will study specialization subjects in Austria during one academic year. The program will be loaded with practical work and also provides for the execution of a master project.
Upon completion of the program, the Master's degree will enable graduates to be employed in senior positions in the field of information technology in Georgia and abroad, and will also be ready to continue their studies in international doctoral programs.