16 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, ცინგუას ბერკლის ინსტიტუტის (Tsinghua Berkeley Institute) წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
ჩინეთის უნივერსიტეტის დელეგაციის ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილ სამუშაო შეხვედრას ესწრებოდნენ: უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, ვიცე-პრეზიდენტი კვლევისა და სტრატეგიული განვითარების დარგში, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორი, აგრეთვე ტექნოლოგიებისა და მედიცინის და ჯანდაცვის მენეჯმენტის სკოლის დეკანები.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა ერთმანეთს გააცნეს საგანმანათლებლო პროგრამები, აგრეთვე ისაუბრეს შესაძლო თანამშრომლობის დეტალებზე, კონკრეტულად კი საინფორმაციო ტექნოლოგიების პროგრამის მიმართულებით. შეთანხმდნენ ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმებაზე.
გასათვალისწინებელია, რომ ცინგუას უნივერსიტეტი, რომლის ბაზაზეც ცინგუას ბერკლის ინსტიტუტი მდებაროებს, ჩინეთის ერთ-ერთი წამყვანი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებაა და მსოფლიო რეიტინგში 43-ე ადგილს იკავებს.

Visit of Tsinghua Berkley Institute Delegation to Caucasus University
On December 16, President of Caucasus University hosted representatives of Tsinghua Berkeley Institute.
The work meeting scheduled within the framework of the visit of the Chinese University delegation was attended by: President of the University, Vice President for Research and Strategic Development, Director of the Department of International Relations and Projects, as well as Deans of the School of Technology and Medicine and Healthcare.
During the meeting, the parties introduced each other to their educational programs, as well as details of possible cooperation, specifically in the field of information technology program. They agreed to sign a Memorandum of Cooperation.
It should be noted that Tsinghua University, where Berkeley Institute of Tsinghua is based in, is one of China's leading higher education institutions, ranking 43rd in the world.