29 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტსა და დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის მიზანია მხარეებს შორის მჭიდრო პარტნიორული ურთიერთობების დამყარება, რომელიც ხელს შეუწყობს მხარეთა შორის საგანმანათლებლო, კვლევითი, ინოვაციური პროგრამების განვითარებასა და პერსონალის პროფესიონალიზმის ამაღლებას.
მემორანდუმი თანამშრომლობის დღის ფარგლებში გაფორმდა. ღონისძიებას დაესწრნენ კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, კახა შენგელია, თავდაცვის სამინისტროს წარმომადგენლები, საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების ხელმძღვანელები და სხვა მიწვეული სტუმრები. ისინი გაეცნენ აკადემიაში მიმდინარე საგანმანათლებლო საქმიანობას, მიიღეს ინფორმაცია აკადემიაში არსებული საბაკალავრო და სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამების, სამხედრო მიმართულებებისა და სასწავლო პროცესის სპეციფიკის შესახებ.

Memorandum of Cooperation with National Defense Academy
On March 29, a Memorandum of Cooperation was signed between Caucasus University and Davit Aghmashenebeli National Defense Academy.
The purpose of the memorandum is to establish close partnership between the parties to facilitate development of education, research, innovative programs and professionalism of the staff of the both parties.
The memorandum was signed within the framework of the Cooperation Day. The event was attended by the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, representatives of the Ministry of Defense, heads of higher education institutions of Georgia and other invited guests. The attending public got acquainted with the educational activities in the academy, the undergraduate and postgraduate programs, the peculiarities of the military direction and the learning process.