CSE-ის სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტის, ნათია გიგაურის სადოქტორო ნაშრომის დაცვა
13 დეკემბერს კავკასიის უნივერსიტეტში, კავკასიის ეკონომიკის სკოლის, ეკონომიკის ინგლისურენოვანი სადოქტორო პროგრამის სტუდენტის, ნათია გიგაურის სადისერტაციო ნაშრომის  - „The Impact of US Federal Reserve Currency Swaps on Consumer Price Index“ დაცვა გაიმართა. დისერტაციის სამეცნიერო ხელმძღვანელ იყო პროფესორი, ალექსანდრე რაქვიაშვილი.
• ალექსანდრე რაქვიაშვილი, პროფესორი, საქართველოს უნივერსიტეტი;
• ირაკლი დანელია, ასოცირებული პროფესორი, ეკონომიკის სკოლა, კავკასიის უნივერსიტეტი;
• ვასილ კიკუტაძე,  ასოცირებული პროფესორი, აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტი;
დაცვაზე დოქტორანტმა წარადგინა ნაშრომის პრეზენტაცია და უპასუხა დასმულ შეკითხვებს, რის შემდეგაც ნაშრომზე საკუთარი შეფასებები წარმოადგინა რეცენზენტმა, კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა, თენგიზ თაქთაქიშვილმა.
სადისერტაციო კოლეგიის შეფასებით, ნათია გიგაურმა წარმატებით დაიცვა ნაშრომი და მიენიჭა ეკონომიკის დოქტორის ხარისხი.

The doctoral thesis defense of Natia Gigauri, a doctoral student in the CSE doctoral program
On December 13, at Caucasus University, the defense of Natia Gigauri's dissertation titled "The Impact of US Federal Reserve Currency Swaps on Consumer Price Index". Natia Gigauri is a student of the Caucasus School of Economics English-language doctoral program in economics, and the scientific supervisor of the thesis was Professor Aleksandre Rakviashvili.
• Aleksandre Rakviashvili, Professor, University of Georgia;
• Irakli Danelia, Associate Professor, School of Economics, Caucasus University;
• Vasil Kikutadze, Associate Professor, East European University;
During the defense, the doctoral student presented the dissertation and responded to questions. Following this, the reviewer, Associate Professor at Caucasus University, Tengiz Taktakishvili, provided his assessments of the thesis.
According to the assessment of the thesis board, Natia Gigauri successfully defended her thesis and was awarded the degree of Doctor of Economics.