ერასმუს+ ჟან მონეს კათედრამ „ევროპის კავშირი მშვიდობის, კეთილდღეობისა და უსაფრთხოებისათვის“ (EU-PPS) 2025 წლის 22 მაისს უმასპინძლა სამაგისტრო პროგრამის ”ევროინტეგრაცია და შრომითი ურთიერთობები” (EIGER) კურსდამთავრებულს ნიკა ინაურს, რომელმაც ასევე წარმატებით დაასრულა დიპლომატიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების სამაგისტრო პროგრამა ჩრდილოეთ მაკედონიის ამერიკულ უნივერსიტეტში, ასევე ესტონეთის დიპლომატიის სკოლა.
აღნიშნული შეხვედრით ჟან მონეს კათედრა შეუერთდა კავკასიის უნივერსიტეტში გამართულ სხვადასხვა ღონისძიებას ევროპის დღეების ფარგლებში.
სტუმარმა სტუდენტებს გაუზიარა თავისი ცოდნა და გამოცდილება სწავლის შემდგომ საფეხურზე გაგრძელების, ევროპულ უნივერსიტეტებში სწავლების სპეციფიკის შესახებ. მან აღნიშნა, რომ ევროპაში განათლების მიღება სტუდენტებს სთავაზობს ცოდნის, გამოცდილებისა და საერთაშორისო კავშირების უნიკალურ შესაძლებლობას. მაღალი აკადემიური სტანდარტები, კულტურული მრავალფეროვნება და პრაქტიკული მიდგომები აყალიბებს სტუდენტებს როგორც კონკურენტუნარიან კადრებს, რომლებიც მზად არიან, შეიტანონ წვლილი საკუთარი ქვეყნის წინსვლასა და წარმატებაში. ამაში კი მნიშვნელოვანია კავშირები სხვადასხვა ქვეყნის პროფესიონალებთან, რაც სამომავლოდ კარიერული შესაძლებლობების გაღრმავების საწინდარიცაა.
უნივერსიტეტებში გამართული კონფერენციები და სამუშაო შეხვედრები, სტუდენტებს საშუალებას აძლევს შექმნან კავშირები სხვადასხვა მიმართულებით, რაც გადამწყვეტი ფაქტორია პროფესიულ სამყაროში წარმატების მიღწევისა და ქვეყნის კეთილდღეობისათვის.
შეხვედრა წარიმართა ინტერაქტიურ რეჟიმში. სტუდენტებს ჰქონდათ შესაძლებლობა მიეღოთ პასუხები მათთვის საინტერესო ყველა კითხვაზე.

On May 22, 2025, the Erasmus+ Jean Monnet Chair "The European Union for Peace, Prosperity, and Security" (EU-PPS) hosted Nika Inauri, a graduate of the master's program "Eurointegration and Employment Relations" (EIGER). Nika also successfully completed the master’s program in Diplomacy and International Relations at the American University of North Macedonia, as well as studies at the Estonian School of Diplomacy.
With this event, the Jean Monnet Chair EU-PPS joined various activities held at the Caucasus University within the framework of Europe Days.
The guest speaker shared his knowledge and experience with students about pursuing further education and the specifics of studying at European universities. He emphasized that obtaining an education in Europe offers a unique combination of knowledge, experience, and international connections. High academic standards, cultural diversity, and practical approaches help shape students into competitive professionals ready to contribute to the development and success of their countries. Equally important are connections with professionals from different countries, which serve as a foundation for expanding future career opportunities. Conferences and workshops held at universities enable students to build networks in various fields—an essential factor for achieving professional success and contributing to national prosperity.
The meeting was held in an interactive format, giving students the opportunity to receive answers to all their questions of interest.