ექსპორტის მენეჯერთა სასერტიფიკატო კურსი პირველად ქუთაისსა და თელავში
სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ ინიცირებითა და კავკასიის უნივერსიტეტთან პარტნიორობით, მიმდინარე წელს, ექსპორტის მენეჯერთა სასერტიფიკატო კურსი პირველად ქუთაისსა და თელავში განხორციელდა.
პროგრამა მიზნად ისახავს ექსპორტიორი და ექსპორტზე ორიენტირებული კომპანიებისთვის ექსპორტის მენეჯერების მომზადება/გადამზადებას საწარმოებში საექსპორტო ოპერაციების გაუმჯობესების და ექსპორტის სტიმულირების მიზნით. კურსი 15 მოდულისგან შედგება, რომელიც აერთიანებს ისეთ საგნებს, როგორებიცაა საქონლის წარმოშობა, ინკოტერმსი, ხარისხის ინფრასტრუქტურა და ა.შ.
კურსის შედეგად კერძო სექტორს დამატებით 30 გადამზადებული ექსპორტის მენეჯერი ჰყავს. უნდა აღნიშნოს, რომ სასერტიფიკატო კურსი 2015 წელს დაიწყო და დღეის მდგომარეობით კურსდამთავრებულთა რიცხვმა 418-ს მიაღწია.

The certificate course for export managers was launched this year in Kutaisi and Telavi on the initiative of the "Enterprise Georgia" agency and in collaboration with the Caucasus University.
The program aims to train/retrain export managers for exporting and export-oriented companies in order to improve export operations in enterprises and stimulate exports. The course is divided into 15 modules that cover topics such as origin of goods, Incoterms, quality infrastructure, and so on.
The course has resulted in the addition of 30 trained export managers to the private sector. It should be noted that the certificate course began in 2015, and the number of graduates has now reached 418.