პირველკურსელები სკოლების მიხედვით გადანაწილდნენ და სასწავლო პროცესთან დაკავშირებულ საკითხებზე ინფორმაცია მიიღეს.
სტუდენტებს, სხვადასხვა სკოლების მიხედვით, საინფორმაციო სახის ბლოკნოტები დაურიგდათ, სადაც თითოეული სკოლის სტუდენტს საშუალება ექნება მისთვის საჭირო ინფორმაციას გაეცნოს.
შეგახსენებთ, რომ ახალი სასწავლო წლის დაწყების აღსანიშნავად, 8 სექტემბერს „თბილისი ივენთ ჰოლში", პირველკურსელებისთვის წვეულება Welcome Party გაიმართება.
{phocagallery view=category|categoryid=104|limitstart=0|limitcount=0}

of Caucasus University was conducted. Freshmen were divided out based on the schools within CU they would attend and obtained academic information about the educational process.
Students from CU's Various school were given notebooks to and handout, whereby each students had the opportunity to access the kind of information they most needed.
We are glad to remind that for the beginning of new academic year, on September 8, a Welcome Party for freshmen will be held in the Tbilisi Event Hall.
{phocagallery view=category|categoryid=104|limitstart=0|limitcount=0}