CSB-ის პროფესორის საგრანტო პროექტის დაფინანსება
კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის პროფესორის ერეკლე პირველის პროექტმა - "საქართველოში მიმდინარე ბუღალტერიისა და აუდიტის რეფორმის შეფასება: საკანონმდებლო ჩარჩო, აღსრულების დონე და ფინანსური ინფორმაციის ხარისხი" საგრანტო დაფინანსება მოიპოვა.
პროექტი დაფინანსდა სსიპ შოთა რუსთაველის სამეცნიერო ფონდის 2019 წლის ფუნდამენტური კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსის ფარგლებში.
პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია საქართველოს მაგალითზე საერთაშორისო ბუღალტრული სტანდარტების სამოქმედოდ შემოღების ეფექტიანობის შეფასება.

Erekle Pirveli, a professor at Caucasus School of Business, has received a grant for his project - "Assessing Accounting and Auditing Reform in Georgia: Legislative Framework, Level of Enforcement, and Quality of Financial Information".
The project was funded by the Shota Rustaveli Science Foundation's 2019 Fundamental Research Grant Competition.
The project aims to evaluate the effectiveness of the introduction of international accounting standards into the Georgian example.
The project will last for three-years and is co-chaired by Professor Johann Zimmermann of the University of Bremen.