15-19 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა, Erasmus+ ის აკადემიური მობილობის ფარგლებში, გდანსკის უნივერსიტეტის (University of Gdansk, Poland) პროფესორებს, მარჩინ ვიშოვატის და (Marcin Wiszowaty) ანნა რიტელ-ვაჟოხას (Anna Rytel-Warzocha) უმასპინძლა.
ვიზიტის მსვლელობისას, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის სამართლის სკოლის დეკანთან, სოფო შენგელიასთან. შეხვედრაზე მხარეებმა უნივერსიტეტებს შორის არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებაზე ისაუბრეს, მათ შორის, განიხილეს სამაგისტრო თეზისის ერთობლივი ხელმძღვანელობის, ასევე საზაფხულო და ზამთრის სკოლების ჩატარების შესაძლებლობები.
მობილობის ფარგლებში, სამართლის სკოლის საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მოესმინათ ლექციები თემაზე: ლობირება - სამართლებრივი რეგულირება, პრაქტიკა, ძირითადი პრობლემები და საკონსტიტუციო სამართალი.
გდანსკის უნივერსიტეტი ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის (International Credit Mobility – ICM) პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორია. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის ადმინისტრაციული და აკადემიური პერსონალის მობილობას.

On November 15-19, the Department of International Relations and Projects of Caucasus University hosted University of Gdańsk professors Marcin Wiszowaty and Anna Rytel-Warzocha as part of Erasmus + Academic Mobility.
During the visit, the meeting was held with the Dean of Caucasus School of Law, Sopho Shengelia. At the meeting, the parties discussed deepening cooperation between universities, including the possibility of joint supervising of master thesis; as well as the possibility of carrying out summer and winter schools.
Within the framework of the mobility, bachelor's degree students of CSL had the opportunity to listen to a lectures on the topics: Lobbying – Legal Regulation, Practice, Main Problems; and Constitutional Justice.
The University of Gdańsk is a partner of Caucasus University under the Erasmus + International Credit Mobility (ICM) program. The collaboration aims to mobilize administrative and academic staff between universities.