საჯარო ლექცია - საქართველო კანდიდატობამდე და კანდიდატობის შემდეგ
11 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტში ჩატარდა საჯარო ლექცია „საქართველო კანდიდატობამდე და კანდიდატობის შემდეგ“.
საჯარო ლექცია მიეძღვნა 2023 წლის 14 დეკემბერს, ევროპული საბჭოს მიერ ევროკავშირის გაფართოების პოლიტიკის შესახებ გადაწყვეტილების მიღებას და საქართველოსთვის კანდიდატობის სტატუსის მინიჭებას. საჯარო ლექცია ინიცირებულ იქნა კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის „ევროპისმდოცნეობის“ საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის ხელმძღვანელის პროფ. გურანდა ჭელიძის მიერ.
საჯარო ლექცია ჩატარდა ჟან მონეს მოდულის ფარგლებში „სამართლის პროგრამების ევროპეიზაცია საქართველოში“.
საჯარო ლექციას დაესწრნენ „ევროპისმცოდნეობის“ პროგრამის სტუდენტები, კურსდამთავრებულები, კავკასიის უნივერსიტეტის მმართველო საბჭოს წევრები და ადმინისტრაციის წარმომადგენლები, უნივერსიტეტის აკადემია, სხვა უნივერსიტეტის სტუდენტები და მოწვეული სტუმრები.

On January 11, a public lecture "Georgia before and after candidacy" was held at the Caucasus University. The public lecture was dedicated to European Council’s decision on Enlargement Pack 2023 and granting EU Candidacy to Georgia on December 14, 2023. The public lecture was initiated by Prof. Guranda Chelidze – Head of the BA Educational Program “EU Studies” of the Caucasus School of Humanities.
The public lecture was held within the framework of Jean Monnet module "Europeanization of law programs in Georgia" (EU-LP-GE).
The public lecture was attended by students of the "EU Studies” program, graduates, members of the management board of the CU and administrative personal, academia, students of other universities and invited guests.
The public lecture was led by professors of the Jean Monnet module, Ekaterine Kardava and Guranda Chelidze.