26 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა, რეგიონის ყველაზე მასშტაბურ და ამბიციურ ჰაკათონს უმასპინძლა. მასში მონაწილეობა მიიღო 70-ზე მეტმა სტუდენტმა და გამოავლინა ჰაკერული უნარები.
სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციის, SCSA-ს ორგანიზატორობით გამართულმა შეჯიბრებამ შეკრიბა საქართველოს საუკეთესო ჰაკერები და კიბერუსაფრთხოების სპეციალისტები. საკმაოდ კონკურენტულ გარემოში, საკუთარი ტექნიკური უნარებისა და ცოდნის გამოყენებით მონაწილეებმა მოახერხეს SCSA-ს გუნდის მიერ სპეციალურად ჰაკათონისთვის შექმნილი მანქანების გატეხვა.
დასახელდა საუკეთესო ჰაკერი - ირაკლი ჩუბინიძე, გამარჯვებულს გადაეცა მთავარი პრიზი MSI gaming laptop.
მონაწილეებმა მიიღეს მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატი.
ღონისძიების მხარდაჭერები იყვნენ:
- MSI;
- 2e gaming;
- ERC;
- Fortinet.
აღნიშნული კომპანიების წვლილი გამორჩეულად მნიშვნელოვანია კიბერუსაფრთხოების სფეროში ინოვაციების დანერგვასა და მხარდაჭერაში. ამ ჰაკათონმა გამოავლინა საქართველოს საუკეთესო ტალანტები, ასევე შექმნა რეგიონში მსგავსი ღონისძიებების ჩატარების ახალი სტანდარტი. ასეთი კონკურსები პროფესიონალი სპეციალისტების გამოცდილების დადასტურებასა და კიბერუსაფრთხოების დარგის განვითარებას ემსახურება.

Hackathon for Students
On December 26, Caucasus University hosted the region's largest hackathon competition, bringing together over 70 students who demonstrated their hacking skills.
The competition, organized by the Scientific Cyber Security Association (SCSA), gathered Georgia's top hackers and cybersecurity specialists. In a highly competitive environment, participants applied their technical skills and knowledge to hack machines specifically designed for the hackathon by the SCSA team.
The best hacker was named - Irakli Chubinidze; he was awarded the main prize - an MSI gaming laptop.
All participants received a certificate of participation.
The event was supported by:
• Caucasus University;
• MSI;
• 2e gaming;
• ERC;
• Fortinet.
The contributions of these companies are exceptionally important in introducing and supporting innovations in the field of cybersecurity. This hackathon not only highlighted the best talents in Georgia but also set a new standard for organizing similar events in the region. Competitions like this validate the expertise of professional specialists while contributing to the advancement of the cybersecurity field.