კავკასიის უნივერსიტეტსა და ლაიფციგის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტს (HTWK Leipzig) შორის არსებული თანამშრომლობის ფარგლებში, გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის (DAAD) მიერ დაფინანსებული პროგრამა: მაკროეკონომიკა, ვაჭრობა და ინტერკულტურული ბიზნესი: გერმანია და სამხრეთ კავკასია”, ოფიციალურად გაიხსნა.
კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესისა და ეკონომიკის სკოლის საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტები ქალაქ ლაიფციგში იმყოფებიან, სადაც ერთი კვირის განავლობაში მონაწილეობას მიიღებენ ინტენსიურ ლექციებსა და ჯგუფურ აქტივობებში.
პროექტის მიზანია სტრატეგიული პარტნიორობის ჩამოყალიბება სწავლებისა და კვლევის სფეროში — ეკონომიკისა და ბიზნესის ადმინისტრირების, ბიზნესის სამართლისა და ინტერკულტურული კომუნიკაციის მიმართულებით — ლაიფციგის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტს და სამხრეთ კავკასიის ორ წამყვან უნივერსიტეტს შორის: სომხეთის ეკონომიკის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (ASUE) და კავკასიის უნივერსიტეტი (CU).
კავკასიის უნივერსიტეტმის მხრიდან სტუდენტებთან ერთად პროგრამის გახორციელების პროცესში ჩართულნი არიან, ელენე ჯღარკავა, ბიზნესის სკოლის დეკანი და ანი თავართქილაძე, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე.

Within the framework of the collaboration between Caucasus University and Leipzig University of Applied Sciences (HTWK Leipzig), the program “Macroeconomics, Trade, and Intercultural Business: Germany and the South Caucasus”, funded by the German Academic Exchange Service (DAAD), has been officially launched.
Undergraduate students from the Caucasus University School of Business and Economics are currently in the city of Leipzig, where they will participate in intensive lectures and group activities over the course of one week.
The goal of the project is to establish a strategic partnership in teaching and research — in the fields of economics, business administration, business law, and intercultural communication — between Leipzig University of Applied Sciences and two leading universities in the South Caucasus: the Armenian State University of Economics (ASUE) and Caucasus University (CU).
From Caucasus University, alongside the students, the program is being implemented with the involvement of Elene Jgarkava, Dean of the School of Business, and Ani Tavartkiladze -Deputy Director of the International Relations Department.