კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი ქ. ბრაშოვში (რუმინეთი) პროექტ E-PSY-ს ფარგლებში
9-11 მაისს, Erasmus+ CBHE ინსტიტუციური განვითარების პროექტის „ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრების გახსნა სტუდენტებისთვის საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში (E-PSY)” ფარგლებში, ტრანსილვანიის ბრაშოვის უნივერსიტეტმა პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან, სხვა ქართული უნივერსიტეტების წარმომადგენლებთან ერთად, შეხვედრებს ესწრებოდნენ ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანი დავით ნატროშვილი და ფსიქოლოგები მაია მაჭავარიანი-წერეთელი და სოსო დოლიძე
შეხვედრები გაიმართა ცენტრის ფსიქოლოგებთან, კონსულტანტებთან და მკვლევრებთან, რა დროსაც განხილულ იქნა სტუდენტთა საკონსულტაციო ცენტრის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები, მეთოდები, ტესტები, სტუდენტთა საჭიროებების მიზნით ჩატარებული კვლევები, აკადემიური მოსწრების გაუმჯობესების და კარიერის დაგეგმვის სტრატეგიები და სხვ. ვიზიტის დროს, ქართული უნივერსიტეტების წარმომადგენლებმა ასევე დაათვალიერეს  ტრანსილვანიის უნივერსიტეტის კვლევითი ცენტრი, ასევე ტრანსილვანიის უნივერსიტეტის ფსიქო-საკონსულტაციო ცენტრი და გაეცნენ მათი საქმიანობის შედეგებს
პროექტის მიზანია საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებშიმათ შორის კავკასიის უნივერსიტეტშისტუდენტთა ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრების ჩამოყალიბება და გადაწყვეტილების მიმღები პირებისათვის (საქართველოს ხელისუფლებისსაქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარმომადგენლებისოფიციალური დოკუმენტების განვითარებარომ საზოგადოებას აუმაღლდეს ცნობიერება მენტალური ჯანმრთელობის შესახებ და ყურადღება გამახვილდეს ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სტუდენტთა ფსიქოლოგიური კონსულტაციის მნიშვნელობაზე.

Visit of the Caucasus University representatives in Brasov, Romania within the framework of the E-PSY project
16 May 2022
On May 9-11, within the framework of the Erasmus + Institutional Development Project “Establishment of Psychological Counselling Centers at Georgian HEIs for Students (E-PSY)”, Transylvania University of Brașov (UniTBV) hosted representatives of partner universities in Brasov.
From Caucasus University, Dean of the Caucasus School of Humanities and Social Sciences Davit Natroshvili and psychologists Maia Machavariani-Tsereteli and Soso Dolidze attended the meetings together with the representatives of other Georgian universities.
Meetings were held with the Center's psychologists, consultants, and researchers, during which the main directions of the Student Counseling Center's activities, methods, tests, research for student needs, academic achievement improvement and career planning strategies, etc. were discussed. During the visit, the representatives of Georgian universities also visited the Research Center of the University of Transylvania, as well as the Psycho-Counseling Center, and got acquainted with the results of their activities.
The main aim of the given project is the establishment of psychological counseling centers at higher education institutions (HEIs) in Georgia and the development of official/legal documentation for policymakers (representatives of the Georgian government, Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia (MESCS)) to raise mental health awareness and point out the importance of the provision of psychological counseling to students at Georgian HEIs.