მახათას მთის ფერდობის დასუფთავების აქცია
2 ივლისს, მახათას მთის ფერდობის მწვანე ზოლის დასუფთავების აქციას კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, სტუდენტები და ადმინისტრაციის წარმომადგენლები შეუერთდნენ. აქცია ჩუღურეთის რაიონის გამგეობის ორგანიზებით გაიმართა.
აქციის მონაწილეებმა ტერიტორია საყოფაცხოვრებო ნარჩენებისგან გაასუფთავეს, წლების განმავლობაში დაგროვილი სამშენებლო და სხვა სახის ნარჩენის გატანა კი, სპეციალური ტექნიკის საშუალებით განხორციელდა.
ღონისძიებაში კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, ამავე უნივერსიტეტის სტუდენტები და თანამშრომლები, ჩუღურეთის რაიონის გამგებელი ზურაბ ჩიკვილაძე და საკრებულოს მაჟორიტარი დეპუტატი რიმა ბერაძე მონაწილეობდნენ.

On July 2, the president, students and administration of Caucasus University joined the clean-up rally on Makhata Mountain. The rally was organized by the Chugureti district administration.
Protesters cleared the area of household waste and removed construction and other waste accumulated over the years with special equipment.
Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University, students and staff of the same university, Mr. Zurab Chikviladze, Governor of Chugureti District and Ms. Rima Beradze, Majoritarian MP of the City Council participated in the event.