1 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი - კახა შენგელია, საქმიანი ვიზიტით იაპონიაში, ტოკიოში იმყოფება, სადაც გაეროს უნივერსიტეტის რექტორს, დოქტორ ტშიილიძი მარვალას შეხვდა.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს მიმდინარე პროექტები, ასევე ისაუბრეს ერთობლივ სამომავლო გეგმებზე. დოქტორმა ტშიილიძი მარვალამ აღნიშნა, რომ გაეროს უნივერსიტეტს სურვილი აქვს, საქართველოში და ქართულ საგანმანათლებლო სივრცეში შემოსვლის, რაც მნიშვნელოვანი ნაბიჯი იქნება სფეროს განვითარებისთვის.
აღსანიშნავია, რომ დოქტორ ტშიილიძი მარვალას მიღებული აქვს კავკასიის უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორის წოდება, რომელსაც CU ყოველწლიურად გადასცემს სხვადასხვა სფეროს წარმომადგენელ მეცნიერებსა თუ საზოგადო მოღვაწეებს მსოფლიოს სხვადასხვა კუთხიდან მათ მიერ განხორციელებული განსაკუთრებული საქმიანობისთვის.

Meeting of CU President with Rector of the United Nations University
On April 1, the president of the Caucasus University Kakha Shengelia is on a business visit to Tokyo, Japan, where he met with the rector of the United Nations University, Dr. Tshilidzi Marwvala.
Within the framework of the meeting, the parties discussed current projects and also talked about joint future plans. Dr. Tshilidzi Marwvala noted that the United Nations University wants to enter Georgia and the Georgian educational space, which will be an important step for the development of the field.
It should be noted that Dr. Tshilidzi Marwvala has received the title of Honorary Doctor of the Caucasus University, which CU annually awards to scientists and public figures representing various fields from different parts of the world for their special activities.