შეხვედრა კომპანია Amadeo-ს წარმომადგენლებთან
კავკასიის უნივერსიტეტში, ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ორგანიზებით, გაიმართა შეხვედრა კომპანია Amadeo-ს წარმომადგენლებთან თემაზე - „როგორ ფიქრობენ CEO-ები ფინანსურ გადაწყვეტილებებზე ტექნოლოგიურ ეპოქაში“.
შეხვედრა დაეთმო ფინანსური ანალიტიკის პრაქტიკულ როლს თანამედროვე ბიზნეს გარემოში. განხილულ იქნა მონაცემებზე დაფუძნებული გადაწყვეტილების მიღების მნიშვნელობა, ის ძირითადი ფინანსური მეტრიკები, რომლებიც განსაზღვრავს ბიზნესის შედეგებს, და პროცესი, რომლის მეშვეობითაც მონაცემები გარდაიქმნება რეალურ მენეჯერულ გადაწყვეტილებებად. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა, თუ როგორ აღიქვამენ და იყენებენ ფინანსურ ინფორმაციას თანამედროვე ბიზნეს ლიდერები ტექნოლოგიურ ეპოქაში.
მონაწილეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ გაცნობოდნენ ფინანსური მონაცემების ინტერპრეტაციის თანამედროვე მიდგომებს, მათ შორის, ავტომატიზაციისა და ხელოვნური ინტელექტის გავლენას ფინანსური მართვის პროცესებზე, Amadeo-ს პრაქტიკულ მაგალითზე დაყრდნობით.
შეხვედრას უძღვებოდნენ: გიორგი ჩუგოშვილი -  Amadeo-ს თანადამფუძნებელი, რომელმაც ისაუბრა ფინანსური ანალიტიკის როლზე სტრატეგიული გადაწყვეტილებების მიღების პროცესში და გააზიარა მრავალწლიანი პრაქტიკული გამოცდილება და თინათინ ბაკაშვილი - Amadeo-ს უფროსი ფინანსური ანალიტიკოსი და კავკასიის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებული, რომელმაც წარმოადგინა თანამედროვე ანალიტიკური ინსტრუმენტების გამოყენების პრაქტიკა და ყურადღება გაამახვილა პროფესიული განვითარების შესაძლებლობებზე ფინანსური ანალიტიკის სფეროში.
შეხვედრის ფარგლებში Amadeo-ს გუნდმა პირველად, კავკასიის უნივერსიტეტში წარადგინა კომპანიის ამბასადორების პროგრამა, რომელიც სტუდენტებს სთავაზობს პროფესიული განვითარების, პრაქტიკული გამოცდილების მიღებისა და ინდუსტრიის წარმომადგენლებთან უშუალო თანამშრომლობის შესაძლებლობებს.

Caucasus University hosted a session with Amadeo, organized by Innovation and Entrepreneurship Center, under the theme “How CEOs Think About Financial Decisions in the Age of Technology.”
The conversation focused on how financial analytics actually works in real business settings - how decisions are made based on data, which metrics really matter, and how insights turn into action. There was also a strong focus on how today’s business leaders approach and interpret financial information in a tech-driven world.
Participants got a closer look at modern approaches to financial analysis, including how automation and AI are reshaping financial management, with practical examples shared by the Amadeo team.
The session was led by Giorgi Chugoshvili, Founder of Amadeo, who shared real-world insights from his experience in financial analytics and decision-making, and Tinatin Bakashvili, Senior Financial Analyst at Amadeo and a Caucasus University alumna, who spoke about how analytical tools are used in practice and what career paths look like in this field.
During the session, the Amadeo team also introduced their Ambassador Program - presenting it at Caucasus University for the first time - offering students opportunities to gain hands-on experience, grow professionally, and connect directly with industry professionals.