მეცნიერების მსოფლიო აკადემიის (WAAS) საერთაშორისო კონფერენცია
5-8 დეკემბერს, ხელოვნებისა და მეცნიერების მსოფლიო აკადემიის (WAAS) კონფერენცია მიმდინარეობდა, რომელშიც მონაწილეობა მიიღო კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა,უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის (IAUP) მმართველი საბჭოს თავმჯდომარემ, კახა შენგელიამ.
მე-5 საერთაშორისო კონფერენციის მთავარი თემა იყო - "The Global Leadership Challenge in Higher Education for Effective Multilateralism & Sustainable Human Security (FEC5)".
კონფერენციის ფარგლებში, ყურადღება გამახვილდა განათლების ტრანსფორმაციულ როლზე გლობალურ სოციალურ ევოლუციაში. სპიკერებმა განიხილეს უმაღლესი განათლება და მასთან დაკავშირებული გამოწვევები, ისაუბრეს გლობალური უმაღლესი განათლების გამოწვევებზე და იმ ცვლილებებზე, რაც აუცილებელია განათლების სისტემის განვითარებისთვის.
კახა შენგელიამ წარადგინა პრეზენტაცია შემდეგი თემის შესახებ: "მიწოდების ინოვაციური სისტემები გლობალური უმაღლესი განათლებისთვის".
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს უცხოური უნივერსიტეტების და საგანმანათლებლო ინსტიტუტების ხელმძღვანელებმა, მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან.
ხელოვნებისა და მეცნიერების მსოფლიო აკადემია (WAAS) საერთაშორისო არასამთავრობო სამეცნიერო ორგანიზაციაა. მისი წევრები მეცნიერების, ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებებში გამორჩეული მიღწევების მქონე ადამიანები არიან, რომელთაც კაცობრიობის წინაშე მდგარი გლობალური გამოწვევების გადაჭრის აქტიური ვალდებულება აქვთ.

On December 5-8, a conference of the World Academy of Arts and Sciences (WAAS) was held, attended by Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University and the Chairman of the Board of the International Association of University Presidents (IAUP).
The main theme of the 5th International Conference was "The Global Leadership Challenge in Higher Education for Effective Multilateralism & Sustainable Human Security (FEC5)".
During the conference, the focus was on the transformative role of education in global social evolution. The speakers discussed higher education and related challenges, talked about the challenges of global higher education and the changes that are necessary for the development of the education system.
Dr. Shengelia made a presentation on the following topic: "Innovative delivery systems for global higher education".
The conference was attended by heads of foreign universities and educational institutions from around the world.
The World Academy of Arts and Sciences (WAAS) is an international non-governmental scientific organization. Its members are people with outstanding achievements in science, art and humanities who have an active commitment to solving the global challenges facing humanity.