ინდონეზიის რესპუბლიკის ელჩის ოფიციალური ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
21 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს ინდონეზიის რესპუბლიკის ელჩი საქართველოში არიფ ბასალამა დელეგაციასთან ერთად ეწვია. აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი პირველი ქართული უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაა, რომელსაც ახლად დანიშნული ელში დელეგაციასთან ერთად თანამშრომლობის გაღრმავების მიზნით ეწვია.
ინდონეზიის რესპუბლიკის ელჩს უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ უმასპინძლა. ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელსაც კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ესწრებოდნენ ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, ქეთევან კარბაია.
მხარეებმა განიხილეს კავკასიის უნივერსიტეტსა და ინდონეზიის რესპუბლიკის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის უკვე არსებული თანამშრომლობის გაღრმავება და აგრეთვე ახალი ერთობლივი მოკლევადიანი პროექტების განხორციელების შესაძლებლობები.
ინდონეზიის ელჩთან ერთად კავკასიის უნივერსიტეტს სტუმრობდნენ ინდონეზიის საპატიო კონსული საქართველოში, გიორგი სვანიძე და ინდონეზიის საელჩოს წარმომადგენლობითი ოფისის ხელმძღვანელი ტორანგ ტორანგ პაკპაჰანი და საელჩოს სხვა წარმომადგენლები.
კავკასიის უნივერსიტეტი 10 წელზე მეტია აქტიურად თანამშრომლობს ინდონეზიის წამყვან უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან სტუდენტთა გაცვლით და ერთობლივი მოკლევადიანი პროექტების მიმართულებით.

On December 21, Ambassador Arief Basalamah of the Republic of Indonesia to Georgia, along with a delegation, visited Caucasus University. Notably, Caucasus University is the first Georgian higher educational institution that the newly appointed ambassador visited with the delegation to enhance cooperation.
Caucasus University President Kakha Shengelia hosted the Ambassador of the Republic of Indonesia. During the visit, a working meeting took place, with the participation of Irena Melua, Vice-President for Internationalization, and Ketevan Karbaia, Director of the Department of International Relations at Caucasus University.
During the visit, discussions focused on enhancing the existing collaboration between Caucasus University and higher educational institutions in the Republic of Indonesia. Additionally, the parties explored opportunities for implementing new joint short-term projects.
The honorary consul of Indonesia in Georgia, George Svanidze, the head of the representative office of the Indonesian embassy, Torang Pakpahan, and other embassy representatives visited Caucasus University along with the ambassador.
For over a decade, Caucasus University has actively engaged in collaboration with leading Indonesian higher education institutions through student exchange programs and joint short-term projects.