5 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში პროფესორ ვალერი სილოგავას სახელობის პირადი ბიბლიოთეკის სივრცე და აუდიტორია გაიხსნა.
ღონისძიებას კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია და მოწვეული სტუმრები ესწრებოდნენ. მათ ვალერი სილოგავაზე ისაუბრეს, მისი საქმიანობა და პროფესიონალიზმი შეაფასეს. აუდიტორიის წინაშე სიტყვით წარსდგა კახა შენგელია, რომელმაც პროფესორი ვალერი სილოგავა გაიხსენა და ხაზი მისი საქმიანობის მნიშვნელობას გაუსვა.
ვალერი სილოგავა ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი იყო. სწორედ მისი თანაავტორობით შეიქმნა საქართველოს ისტორიის სალექციო კურსი უმაღლესი სასწავლებლების სტუდენტებისათვის.
მისი ძირითადი სამეცნიერო ინტერესი იყო ქართული წყაროთმცოდნეობის, ეპიგრაფიკული ძეგლების, ქართული დიპლომატიკისა და სიგელთმცოდნეობის პრობლემების, ასევე ძველი ქართული საისტორიო თხზულებების კვლევა.

On February 5, personal space at the library as well as an auditorium of Prof. Valeri Silogava were opened at Caucasus University.
The event was attended by Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University and invited guests. They talked about Prof. Valeri Silogava, praised his work and professionalism. Dr. Kakha Shengelia addressed the audience, remembering Prof. Valeri Silogava and emphasizing the importance of his work.
Valeri Silogava was a Doctor of Historical Sciences. He was the co-author of a course in Georgian history for university students.
His main scientific interest was the study of Georgian source criticism, Georgian epistemology, epigraphic monuments, Georgian diplomacy and sciences, as well as ancient Georgian historical works.