“CUnicorn”-ის მესამე ნაკადის გახსნა და შერჩეული მონაწილეების პრეზენტაცია
კავკასიის უნივერსიტეტში, ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა “CUnicorn”-ის მესამე ნაკადის (Batch 3) გახსნა და შერჩეული მონაწილეების პრეზენტაცია გაიმართა.
2024 წლის გაზაფხულის სემესტრის სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამაში წინასწარი განაცხადების საფუძველზე 6  სტარტაპ გუნდი შეირჩა კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის, ტექნოლოგიების, მედიცინისა და ჯანდაცვის სკოლიდან, ასევე უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულებისგან და აკადემიური პერსონალისგან. უპირატესობა მიენიჭათ ისეთ ინოვაციურ სტარტაპებს, რომლებმაც გამოავლინეს გლობალურ ბაზარზე გასვლის პოტენციალი.
გუნდებმა ღონისძიების ფარგლებში მრავალფეროვანი ტექნოლოგიური იდეები წარადგინეს და პროგრამასთან დაკავშირებული მოლოდინები გააცნეს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტს, ვიცე-პრეზიდენტს ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის წარმომადგენლებს და მომავალ მენტორებს.

Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center launched Batch 3 of the startup pre-acceleration program "CUnicorn" and introduced the selected participants during the opening event.
In the spring semester of 2023, 6 startup teams were selected based on preliminary applications from Caucasus University’s School of Business, Technology and Medicine and Healthcare Management, as well as from CU alumni and academic staff. Preference was given to innovative startups demonstrating the potential to enter the global market.
Startup Pre-acceleration program CUnicorn aims to promote the development of tech startups at the university. Participation in the program is free of charge. It is open to teams of Caucasus University students, graduates, and, administrative and academic staff (at least one team member) with early-stage startups/ideas that create, or are based on tech and have Minimum Viable Product MVP or an established action plan for its implementation.