28 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში, კვლევის შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსების კონკურსის ფარგლებში, პროექტი - "გაზეთები საქართველო და ერთობა ასი წლის წინ" - ჩატარდა.
პროექტი - "გაზეთები საქართველო და ერთობა ასი წლის წინ" - მიზნად ისახავდა 1919-1920 წლების ორი მთავარი პერიოდული გამოცემის - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის ბეჭდვითი ორგანოს გაზეთი ,,საქართველოსა" და სოციალ-დემოკრატიული პარტიის ბეჭდვითი ორგანოს გაზეთი ,,ერთობის", პუბლიცისტური ნარატივის შეფასებას, ისტორიული კონტექსტის გააზრებას, ენობრივი პოლიტიკის დადგენას.
პროექტის ფარგლებში, გამოვლინდნენ შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსების კონკურსის გამარჯვებული სტუდენტები, რომლებსაც სერტიფიკატები და CU-ის წიგნის მაღაზია „ლიბრარეას“ ვაუჩერები გადაეცათ.
გამარჯვებული სტუდენტების სია:
ლალა ბიგვავა - ეკონომიკის სკოლა (CSE)
ლევან კაკლიანი - ჰუმანიტარული სკოლა (CSH)
მარიამ გულისაშვილი - ჰუმანიტარული სკოლა (CSH)
ასევე, შეიქმნა თემატური ელექტრონული კატალოგი და ელექტრონული წიგნი.
პროექტი დაფინანსდა კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევის შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსების კონკურსის ფარგლებში.
პროექტის ხელმძღვანელი: ქეთევან დათუკიშვილი - ტექნოლოგიების სკოლის პროფესორი.
პროექტის პერსონალი: მარიამ მაჯგალაძე, ხათუნა ჭანიშვილი - ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლა.

On February 28, Caucasus University hosted a project entitled "Newspapers Georgia and Unity One Hundred Years Ago" as part of an internal university funding competition.
The project - "Newspapers Georgia and Unity One Hundred Years Ago" - aimed to evaluate the publicist narrative of the two main periodicals of 1919-1920 - the National Democratic Party print newspaper "Sakartvelo" and the Social Democratic Party print newspaper "Ertoba" - to understand the historical context, to establish language policy.
As part of the project, the winners were identified and awarded certificates and vouchers for the CU Librarea bookstore.