აღნიშნული პროგრამის საფუძველს წარმოადგენს გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის გენერალური ასამბლეის რეზოლუცია, რომელიც წევრ ქვეყნებს რეკომენდაციას აძლევს, გაეროს ასამბლეის ყოველწლიურ სხდომებზე თითოეულ ქვეყანას ეროვნულ დელეგაციაში ჰყავდეს ახალგაზრდობის წარმომადგენელი.
პროგრამის ფარგლებში გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობენ ახალგაზრდები, რომელთა ასაკიც განისაზღვრება 18-დან 25 წლამდე.
25 ივნისს, ჩატარდება ,,საქართველოს ახალგაზრდობის წარმომადგენელი გაეროში'"კონკურსის მესამე ეტაპი, რომლის საჯარო სიტყვის თემად განისაზღვრა: 1) How can young people become leaders of today?
მესამე ეტაპზე გადასულია კავკასიის სამართლის სკოლის სტუდენტი გიორგი ჩაკვეტაძეც.
გიორგი, კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის მესამე კურსის სტუდენტია. მას, უნივერსიტეტის ფარგლებში, არაერთი მიმართულებით უმუშავია. იგი, კავკასიის უნივერსიტეტის, კავკასიის სამართლის სკოლის ზედიზედ მეორეჯერ არჩეული პრეზიდენტია. სხვადასხვა დროს იყოს კავკასიის სამართლის სკოლის ომბუდსმენი, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო სტუდენტური კლუბის თანადამფუძნებელი და სხვა. მას აქვს უმაღლესი აკადემიური მოსწრება. მონაწილეობა მიუღია უნივერსიტეტის სამ სამეცნიერო კონფერენციაში და სხვა თამაშ-კონკურსებში, რომლებშიც უნივერსიტეტის სახელს ყოველთვის ღირსეულად იცავდა.
კავკასიის უნივერსიტეტის ადმინისტრაცია, სამეცნიერო საზოგადოება და სტუდენტები მას სრულ მხარდაჭერას უცხადებენ ამ მეტად საპასუხისმგებლო პოსტზე და უსურვებენ მას წარმატებას.

The program's source is the Resolution of the United Nations General Assembly which recommends that the member states had a youth representative in the delegation to the UN General Assembly's annual session.
Young people participating in the competition program, which is determined by the age of 18 to 25 years.
The winners are selected by a candidate participating in 3 stages. The second phase is completed, resulting in, ,, Georgian Youth Representative to the United Nations '' competition, the third stage participant is Giorgi Chakvetadze too. A student of Caucasus School of Law. On June 25, third stage of competition "Georgian Youth Representative to the United Nations" will be held.
Giorgi is a third year student of CSL. He, within the University, has worked in a number of directions. He has been second consecutive elected president of Caucasus University's, Caucasus School of Law's president of Students' Union. At various times he has been Ombudsman of the Caucasus School of Law, co-founder of International Students' Club of Caucasus University, etc. He has a superior academic performance. He has participated in three Scientific Conferences of the university participated in three competitions and in other games and competitions in which the university's name has always been protected.
The third stage, the public words on the subject were identified: 1) How can young people become leaders of today?
The administration of Caucasus University, the scientific community and students fully support him and wish him the very responsible post of a very great success.