8-14 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა, პოლიტიკის მეცნიერებებისა და საჯარო მართვის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, რუმინეთი, ბუქარესტი (National University of Political Studies and Administration, Romania, Bucharest) წარმომადგენელს, კატალინ ვრაბიეს, (Catalin Vrabie) ერაზმუს+ ის ადმინისტრაციული მობილობის ფარგლებში უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა საინფორმაციო ტექნოლოგიების დეპარტამენტის დირექტორთან, გიორგი დათუკიშვილთან. შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა ერთმანეთს დეპარტამენტის სტრუქტურული და ფუნქციონალური საკითხები გაუზიარეს, ასევე ამ მიმართულებით დანერგილ ინოვაციურ პროექტებსა და საერთაშორისო სტანდარტებზე გაამახვილეს ყურადღება.
ასევე, მობილობის ფარგლებში შეხვედრა გაიმართა კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის დეკანთან, შოთა ნიჟარაძესთან და საბაკალავრო და სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამების დირექტორთან, ნათია სულაბერიძესთან, რომლის მსვლელობისას მხარეებმა არსებული თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხებზე ისაუბრეს, ასევე გამოთქვეს ინტერესი ერთობლივი პროექტებისა და კონფერენციების განხორციელებაზე.
გასათვალიწინებელია, რომ პოლიტიკის მეცნიერებებისა და საჯარო მართვის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის (International Credit Mobility – ICM) პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორია. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის სტუდენტთა და აკადემიური პერსონალის მობილობას.

Representatives of Romanian National University of Political Studies and Public Administration Visit Caucasus University
14 July 2019
On July 8-14, Caucasus University Department of International Relations and Projects hosted Ms. Catalin Vrabie, representative of Romanian National University of Political Studies and Public Administration within the Erasmus + mobility project.
During the visit, a work meeting was held with Director of CU IT Department Mr. Giorgi Datukishvili. In the course of the meeting the sides shared structural and functional issues of the department and focused on innovative projects and international standards implemented in this dimension.
Romanian National University of Political Studies and Public Administration is a partner of Caucasus University within the framework of Erasmus + International Credit Mobility (ICM) program. The cooperation aims at students and academic staff mobility between the Universities.