“Start Game”-ის გამარჯვებული გამოვლინდა
"Start Game"-ის გამარჯვებული ცნობილია. პირველი ადგილისა და ელექტრონული წიგნის მფლობელი სამართლის სკოლის სტუდენტი - გიორგი ნიკოლაშვილი გახდა, რომელმაც ფინალში 33 შესაძლო ქულიდან 31–ის დაგროვება მოახერხა. გიორგი ნიკოლაშვილი საქართველოს ორგზის და თბილისის მრავალგზის ჩემპიონია ჭადრაკში. იგი ერთ-ერთია იმ ოთხ სტუდენტის შორის, ვინც კავკასიის სამართლის სკოლაში 100%-იანი გრანტით ჩაირიცხა.
მეორე ადგილი კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის სტუდენტმა გიორგი მამულაშვილმა დაიკავა, ხოლო მესამე ადგილის მფლობელი ბიზნესის სკოლის სტუდენტი - გიგი გოგიბერიძეა.
გამარჯვებულს საჩუქარი "კავკასიის უნივერსიტეტის" პრეზიდენტმა - კახა შენგელიამ გადასცა. სიმბოლური პრიზებით დასაჩუქრდა დანარჩენი რვა ფინალისტიც.
"Start Game" - შემეცნებით-ინტელექტუალური თამაში - სპეციალურად "კავკასიის უნივერსიტეტის" პირველკურსელებისათვის წელს პირველად მოეწყო. მისი მიმდინარეობისას სტუდენტები ეტაპიდან ეტაპზე სხვადასხვა ტიპის მინიშნებების საშუალებით გადადიოდნენ. თავსატეხები უნივერსიტეტის რამდენიმე დეპარტამენტში იყო გადანაწილებული, რაც პირველკურსელ სტუდენტებს საშუალებას აძლევდა მათთვის საჭირო დეპარტამენტები უფრო ახლოს გაეცნოთ.
ახლო მომავალში მსგავსი ტიპის თამაშის ჩატარება მთელი უნივერსიტეტის მასშტაბით - ყველა სტუდენტისათვის - არის დაგეგმილი.

The winner of "Start Game" has been revealed
The winner of "Start Game" is known. Giorgi Nikolashvili, a law student, won the first place and the e-book. He managed to accumulate 31 out of 33 possible points in the final. Giorgi Nikolashvili is a two-time chess champion of Georgia and Tbilisi. He is one of four students enrolled in the Caucasus School of Law with a 100% grant.
Giorgi Mamulashvili, a student of the Caucasus School of Technology, took the second place, and Gigi Gogiberidze, a student of the School of Business, took the third place.
The winner was presented by the President of Caucasus University - Kakha Shengelia. The other eight finalists were also awarded with symbolic prizes.
"Start Game" - a cognitive-intellectual game - was specially organized for the first-year students of "Caucasus University" for the first time this year. During it, students went from stage to stage using different types of hints. The puzzles were distributed across several departments of the university, allowing freshmen to get a closer look at the departments they needed.
A similar type of game is planned for the entire university - for all students - in the near future.