გაიცანით ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn-ის მეხუთე ნაკადის მენტორები!
კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn აერთიანებს ინოვაციურ ტექნოლოგიებზე დაფუძნებულ სტარტაპ გუნდებს, რომლებიც თავიანთი იდეების რეალურ ბიზნესებად გარდაქმნას მენტორთა მხარდაჭერით ახორციელებენ.
მეხუთე ნაკადის ფარგლებში, მენტორები მონაწილე სტარტაპებთან როგორც გუნდურად, ისე ინდივიდუალურად მუშაობენ. მენტორები ათი კვირის განმავლობაში უძღვებიან თემატურ სესიებს, რომლებიც სტარტაპის განვითარებისთვის მნიშვნელოვან საკითხებს მოიცავს - ტექნოლოგიებს, მარკეტინგს, ფინანსებს, პროდუქტის შექმნასა და ბიზნესის ზრდის სტრატეგიებს.
პრე-აქსელერაციის პროგრამის მეტორებს შორის არიან:
- წარმატებული ანტრეპრენერები;
- ანგელოზი ინვესტორები;
- ციფრული ტრანსფორმაციისა და ინოვაციების ექსპერტები;
- სტარტაპ აქსელერაციის პროგრამების მენტორები;
- კორპორატიული ლიდერები.
ინდივიდუალური მენტორინგის სესიების პროცესში ჩართულები არიან საქართველოს ანგელოზ ინვესტორთა ქსელი - აქსელის საინვესტიციო საბჭოს წევრები და ანგელოზი ინვესტორები, რომლებიც სტარტაპებს პრაქტიკულ გამოცდილებას და მათ საჭიროებებზე მორგებულ რჩევებს უზიარებენ.
სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn ხელს უწყობს ინოვაციური და ტექნოლოგიური იდეების წახალისებასა და პრაქტიკულ განვითარებაზე ორიენტირებული გარემოს შექმნას სტუდენტებისთვის, კურსდამთავრებულებისთვის, აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალისთვის.
პროგრამის კულმინაციას წარმოადგენს დემო დღე, რომელიც გაიმართება 8 ივლისს, სადაც პროგრამის მონაწილე 7 გუნდი თავიანთ იდეებს ფართო აუდიტორიის, პოტენციური პარტნიორებისა და ინვესტორების წინაშე წარადგენენ.
პრე-აქსელერაციის პროგრამის მეხუთე ნაკადის გენერალური სპონსორია კომპანია ბაუმერი.
- ირაკლი სვანიძე
კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ხელმძღვანელის მოვალეობის შემსრულებელი, მოწვეული ლექტორი, ტურისტული კომპანია „Indigo Holidays Georgia”-ს თანადამფუძნებელი და საოპერაციო დირექტორი
სტარტაპ გუნდების მენტორინგის 7+ წელი გამოცდილება მარკეტინგის, მენეჯმენტის და სტარტაპ ფინანსების მიმართულებით.
- ირო ცაგარეიშვილი
იროს აქვს ქართულ სტარტაპ ეკოსისტემაში მუშაობის, ისევე როგორც პროექტების მართვისა და სტრატეგიული კომუნიკაციების 7+ წლიანი გამოცდილება.
ირო არის Axel ( საქართველოს ანგელოზ ინვესტორთა ქსელი) - ის მმართველი დირექტორი, სადაც ყოველთვიურად რამდენიმე სტარტაპს ეძლევა შესაძლებლობა წარდგეს ინვესტორების წინაშე და მიიღოს დაფინანსება.
იროს როლი აქსელის წევრ ინვესტორებთან კომუნიკაცია, სტარტაპების მოძიება და შერჩევა და აქსელში საინვესტიციო პროცესების მართვაა. აქვს ისეთი სტარტაპ ღონისძიებების მართვის, ტრენერობისა და მენტორობის გამოცდილება, როგორიცაა პრე-აქსელერაციისა და აქსელერაციის პროგრამები, ბუთქემფები, სტარტაპ ტრენინგები და ა.შ
- სანდრო კანდელაკი
სანდრო არის Student Hunt-ის თანადამფუძნებელი, რომელიც არის შეთავაზებების და ფასდაკლებების აპლიკაცია, სადაც განთავსებულია ექსკლუზიურ ფასდაკლებები და შეთავაზებები სტუდენტებისთვის საყვარელი კომპანიებიდან. სანდრო ასევე 2 წელზე მეტია ტერაბანკში იკავებს ციფრული ტრანსფორმაციის მიმართულების ხელმძღვანელის პოზიციას. აქვს მრავალწლიანი გამოცდილება ინოვაციების და სტარტაპების მხარდაჭერის სფეროში, მათ შორის ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში მიწვეული ლექტორად მუშაობის და სხვადასხვა პროგრამის, მათ შორის „Zoomout“ (პრე-აქსელერატორის) მართვაში. მას აქვს საერთაშორისო სემინარებზე სპიკერად გამოსვლის და TEDx ღონისძიებებში მონაწილეობის გამოცდილება.
- მარი დათიშვილი
კავკასიის უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი, კავკასიის უნივერსიტეტის ტრენინგ ცენტრის ტრენერი. ხელოვნების ნამუშევრების ყიდვა-გაყიდვის ელექტრონული პლატფორმა „Mygallery“-ის დამფუძნებელი. YTILI (The Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative Fellowship program - ის ფინალისტი.
- გიორგი რაზმაძე
ანტრეპრენერი, დასაქმების ციფრული ეკოსისტემა Awork-ის თანადამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი. 7+ წლიანი გამოცდილება ტექნოლოგიების, ფინანსების, პროდუქტისა და ბიზნესის განვითარებაში.
- გიორგი ჩუგოშვილი
მრავალწლიანი გამოცდილების მქონე სპეციალისტი ბიზნეს ანალიზისა, ფინანსებისა და სტარტაპების მართვის სფეროში. არის რამდენიმე სტარტაპის, მათ შორის amadeo.ge - სა და Phubber-ის თანადამფუძნებელი.
მუშაობდა Anaklia City JSC-ში ფინანსური დირექტორის (CFO) პოზიციაზე, ასევე იყო Anaklia Development Consortium-ის (LLC) ბიზნეს ანალიზის ხელმძღვანელი.
- იაკო ჯიქია
ანტრეპრენერი, Helio.AI-ის თანადამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი – კომპანია, რომელიც ხელოვნურ ინტელექტზე დაფუძნებული რეკრუტინგ პლატფორმაა და მხარდაჭერილია 500 Global-ის მიერ.
იაკოს აქვს მრავალწლიანი გამოცდილება ტექნოლოგიურ და ფინანსურ სექტორში სტარტაპებისა და ბიზნესების განვითარების მიმართულებით. მას აქვს მრავალწლიანი გამოცდილება ბიზნესის განვითარების სფეროშიც: მუშაობდა United Payment-ში, Lin&Me-ში (დამფუძნებელი და CEO), ასევე OPPA-ში და PayBox-ში დირექტორთა საბჭოს წევრისა და ხელმძღვანელის პოზიციაზე.
- ზურა კვინიკაძე
ციფრული მარკეტინგის სპეციალისტი, რომელსაც აქვს 6+ წლიანი მუშაობის გამოცდილება წამყვან ქართულ და საერთაშორისო კომპანიებში. 2022-2025 წლებში ზურა იყო საქართველოს ბანკის ციფრული მარკეტინგის განყოფილების ხელმძღვანელი, სადაც პასუხისმგებელი იყო ბრენდის ციფრული სტრატეგიების შემუშავებასა და განხორციელებაზე, გუნდების მართვაზე და მარკეტინგული ტექნოლოგიების სისტემის განვითარებაზე. ზურა მოწვეული ლექტორია კავკასიის უნივერსიტეტში, სადაც ასწავლის ციფრულ მარკეტინგსა და ელექტრონულ კომერციას. მისი პროფესიული კარიერა მოიცავს ისეთ კომპანიებში მუშაობის გამოცდილებას, როგორებიცაა: Spotcoin, Geocell, EBG.
- ქეთევან ხუნწარია
ქეთევან ხუნწარია Axel-ის საინვესტიციო საბჭოს წევრია და აქტიურად არის ჩართული სტარტაპების სქრინინგ და საინვესტიციო გადაწყვეტილების მიღების პროცესებში. გარდა ტექნოლოგიური სტარტაპებისა და ანგელოზი ინვესტიციებისა, მას დიდი გამოცდილება აქვს ავტო ინდუსტრიის მოწინავე ბრენდებში, მათ შორის: Porsche, Chevrolet, Volkswagen და სხვა.
ქეთევანის გამოცდილება, ცოდნა და ანალიტიკური უნარები სტარტაპებს არა მხოლოდ საინვესტიციო შესაძლებლობების მოპოვებაში ეხმარებათ, არამედ მათ სტრატეგიულ განვითარებასა და ზრდას უწყობს ხელს.
- თენგიზ ლიმიტაშვილი
თენგიზ ლომიტაშვილი გამოცდილი ეკონომისტი და ბიზნეს კონსულტანტია, რომელსაც 20 წლიანი პროფესიული გამოცდილება აქვს. TBSC Consulting საქართველოში, რომელიც სპეციალიზირებულია ეკონომიკური, პოლიტიკისა და ბიზნეს კონსულტაციების სფეროში. თენგიზ ლომიტაშვილი, ასევე, ხელმძღვანელობს ევროპის ბიზნეს ასოციაციის (EBA) პოლიტიკის კვლევის კომიტეტს. წლების განმავლობაში ის აქტიურად უწევს მენტორობას სტარტაპებს საქართველოში და მონაწილეობს სხვადასხვა მენტორობის პროგრამაში, მათ შორის: Social Impact Award Georgia, Impact Hub Accelerator, Seedstars Tbilisi და ა.შ.
- დავით ციცქიშვილი
დავით ციცქიშვილი საქართველოს სტარტაპ და საინვესტიციო ეკოსისტემის აქტიური წევრია, რომლის მრავალმხრივი გამოცდილება ანგელოზ ინვესტიციების, სტარტაპებისა და ბიზნესების მენტორობას, ოპერაციების მართვას, IT სექტორს, უძრავი ქონებისა და მედია პლატფორმების ინდუსტრიებს მოიცავს.
დავითი ანგელოზი ინვესტორია Axel-ში, თანადროულად, Axel-ის პორტფოლიო სტარტაპების, JumpStart-ის, UN Women-ისა და კავკასიის უნივერსიტეტის CUnicorn პრე-აქსელერაციის პროგრამის მენტორია, სადაც თავის მრავალწლიან ცოდნასა და გამოცდილებას უზიარებს დამწყებ მეწარმეებს.
- ია წულაია
ია წულაიას განხორციელებული აქვს 100-ზე მეტი საკონსულტაციო პროექტი საქართველოში და მის გარეთ, საჯარო და კერძო ორგანიზაციებისათვის. ია გახლავთ ევროკავშირის, აზიის განვითარების ბანკის, გაეროს, USAID-ის და GIZ-ის სხვადასხვა პროგრამების ექსპერტი. საკონსულტაციო საქმიანობამდე მას ეკავა ადამიანური რესურსების მიმართულებით მენეჯერული პოზიციები საბანკო, ავიაციიის და სატელევიზიო ინდუსტრიებში. ასევე გააჩნია არასამთავრობო სექტორში მუშაობის ხანგრძლივი გამოცდილება ფსიქო-სოციალური დახმარების, ეთნიკურ საკითხებზე ცნობიერების ამაღლების და სხვადასხვა თემატური ტრენინგების მიმართულებით. ია აქსელის აქტიური ანგელოზი ინვესტორი და სტარტაპების მენტორია.

Meet the Mentors of the 5th Batch of Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center’s Startup Pre-Acceleration Program CUnicorn!
Startup Pre-Acceleration Program CUnicorn, organized by Innovation and Entrepreneurship Center at Caucasus University, brings together early-stage startup teams working on innovative, technology-driven ideas, helping them transform their concepts into real, scalable businesses through hands-on mentorship.
As part of the 5th batch, mentors work closely with participant startups both in group sessions and through individual coaching. Over the course of ten weeks, they lead thematic sessions covering essential topics such as technology, marketing, finance, product development, and business growth strategies.
CUnicorn mentors include:
- Successful entrepreneurs;
- Angel investors;
- Experts in digital transformation and innovation;
- Experienced startup accelerator mentors;
- Corporate leaders.
Individual mentoring sessions are further supported by Angel Investors of Axel – Georgian Business Angel Network and its Investment board members, who bring practical insights and tailored advice based on each startup’s specific needs.
Pre-Acceleration Program CUnicorn promotes the development of innovative and tech-based ideas and fosters a practical, growth-oriented environment for students, alumni, academic, and administrative staff of Caucasus University.
The program will culminate in a Demo Day on July 8, where the 7 participating teams will pitch their startup ideas in front of a broad audience, including potential partners and investors.
The General Sponsor of the 5th batch of the Pre-Acceleration Program is Baumer.
- Irakli Svanidze
Acting Head of Innovation and Entrepreneurship Center, and Invited lecturer at Caucasus University. Co-founder and COO of a tourist company - "Indigo Holidays Georgia". Leveraging over seven years of experience, he has provided mentorship to startup teams in the areas of marketing, management, and startup finance.
- Iro Tsagareishvili
Iro has over 7 years of experience working in the Georgian startup ecosystem, as well as in project management and strategic communications.
She is the Managing Director of Axel (Georgia's Angel Investor Network), where several startups have the opportunity to pitch to investors and secure funding every month.
Iro’s role includes communication with Axel’s member investors, sourcing and selecting startups, and managing the investment processes within Axel.
She also has experience in organizing startup events, delivering training, and mentoring — including pre-acceleration and acceleration programs, bootcamps, startup training, and more.
- Sandro Kandelaki
Sandro is the co-founder of Student Hunt, a discount and deals app featuring exclusive offers from popular brands specifically for students.
For over two years, he has been leading the Digital Transformation division at Terabank.
Sandro has extensive experience in the field of innovation and startup support. This includes his role as a visiting lecturer at Ilia State University and his involvement in managing various programs, such as the “Zoomout” pre-acceleration program.
He also has experience speaking at international seminars and has participated in TEDx events.
- Mari Davitashvili
Invited Lecturer at Caucasus University, Trainer at CU Training Center. The founder of “Mygallery”, a platform for buying and selling art in Georgia. The finalist of the YTILI (The Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative) fellowship program 2023.
- Giorgi Razmadze
Giorgi Razmadze - Entrepreneur. Co-founder and CEO of Awork. 7+ years of experience in technology, finance, product, and business development.
- Giorgi Chugoshvili
A seasoned professional with extensive experience in business analysis, finance, and startup management.
He is the co-founder of several startups, including amadeo.ge and Phubber.
He has served as the Chief Financial Officer (CFO) at Anaklia City JSC and was also the Head of Business Analysis at Anaklia Development Consortium LLC.
- Iako Jikia
An entrepreneur, co-founder and CEO of Helio.AI — an AI-based recruiting platform supported by 500 Global.
Iako has many years of experience in the technology and financial sectors, focusing on startup and business development.
She also has extensive experience in business development, having worked at United Payment, Lin&Me (as founder and CEO), as well as serving as a board member and leader at OPPA and PayBox.
- Zura Kvinikadze
A digital marketing specialist with over 6 years of experience working in leading Georgian and international companies.
From 2022 to 2025, Zura was the Head of Digital Marketing at Bank of Georgia, where he was responsible for developing and implementing the brand’s digital strategies, managing teams, and advancing the marketing technology systems.
Zura is also a visiting lecturer at Caucasus University, teaching digital marketing and e-commerce. His professional career includes experience working at companies such as Spotcoin, Geocell, and EBG.
- Ketevan khuntsaria
Ketevan Khuntsaria is a member of Axel’s Investment Board and is actively involved in the startup screening and investment decision-making processes. In addition to her work with tech startups and angel investments, she brings significant experience from leading automotive brands, including Porsche, Chevrolet, Volkswagen, and others.
Ketevan’s expertise, knowledge, and analytical skills not only support startups in securing investment opportunities but also contribute to their strategic development and growth.
- Tengiz Limitashvili
Experienced economist and business consultant with 20 years of professional experience. TBSC Consulting, based in Georgia, specializes in economic, policy, and business consulting. Tengiz Lomtishvili also leads the Policy Research Committee of the European Business Association (EBA). Over the years, he has actively mentored startups in Georgia and has participated in various mentorship programs, including Social Impact Award Georgia, Impact Hub Accelerator, Seedstars Tbilisi, and others.
- Davit Tsitskishvili
Davit Tsitskishvili is an active member of Georgia’s startup and investment ecosystem, with diverse experience spanning angel investments, mentoring startups and businesses, operations management in the IT sector, as well as the real estate and media platform industries.
Davit is an angel investor at Axel and serves as a mentor for Axel’s portfolio startups, JumpStart, UN Women, and the Caucasus University CUnicorn pre-acceleration program, where he shares his extensive knowledge and experience with early-stage entrepreneurs.
- Ia Tsulaia
Ia Tsulaia has carried out over 100 consulting projects both in Georgia and abroad for public and private organizations. She serves as an expert for various programs of the European Union, the Asian Development Bank, the United Nations, USAID, and GIZ.
Before her consulting career, Ia held managerial positions in human resources within the banking, aviation, and television industries. She also has extensive experience in the non-governmental sector, working in areas such as psycho-social support, raising awareness on ethnic issues, and delivering various thematic training.