პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn+ მონაწილე სტარტაპები
გაიცანით კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn+ ის 10 მონაწილე სტარტაპ გუნდი და მათი ინოვაციური იდეები!
• Klics.io- პლატფორმა, რომელიც ბიზნესებს საშუალებას აძლევს შექმნან მიმზიდველი და მონაცემების ანალიტიკით შექმნილი მარკეტინგული გამოცდილება. უზრუნველყოფს წინასწარ ჩაშენებული მინი თამაშების ბიბლიოთეკას, კონფიგურირებად შაბლონებს და მძლავრ ანალიტიკას, რათა დაეხმაროს ბიზნესს კონვერტაციის გაზრდაში, მომხმარებლის ღირებული მონაცემების შეგროვებაში.
• WashyWashy გთავაზობთ პრემიუმ კლასის, უწყლო ავტომობილის რეცხვას თქვენს კართან — ნებისმიერ დროს, ნებისმიერ ადგილას — მარტივი აპლიკაციის საშუალებით.
• Stipendia.ge — პირველი საგანმანათლებლო პლატფორმა საქართველოში, რომელიც ერთ სივრცეში აერთიანებს საერთაშორისო სტიპენდიებისა და სასწავლო შესაძლებლობების შესახებ ამომწურავ ინფორმაციას. Stipendia.ge ერგება ყველა ასაკის და ინტერესის მქონე განათლების მაძიებელს  - მათ შორის აბიტურიენტებსაც, რომლებიც მალე შეძლებენ AI ხელსაწყოს მეშვეობით შესაბამისი ინტერესების მქონე რეპეტიტორებთან დაკავშირებას.
• TwinO არის AI SaaS პლატფორმა, რომელიც ბიზნესების მარკეტინგის, გაყიდვების და თანამშრომელთა მართვის გუნდებისთვის პერსონალიზდება. TwinO გარდაქმნის ყოველდღიურ რუტინულ ამოცანებს ოპტიმიზირებად და ავტომატიზირებულ სისტემად, რაც პროცესებს 5-ჯერ აჩქარებს.
• LakLaka - ეს არის კვლევებზე დაფუძნებული ხელოვნური ინტელექტის პლატფორმა, რომელიც ქმნის ქართულ AI ტექნოლოგიებს. ამ ტექნოლოგიებით კი იქმნება, ინტელექტუალური აგენტები როგორც ბიზნესებისთვის, ისე ინდივიდებისთვის.
• Seekers - ვებ-აპლიკაცია, რომელიც საშუალებას აძლევს მცირე და საშუალო ბიზნესს შექმნას პერსონალური ბრენდი, AI-ის გამოყენებით. დაგეგმონ იმეილ მარკეტინგი და დაამუშაონ მათი მომხმარებლების ინფორმაცია.
• Owlee — ეს არის ციფრული პლატფორმა, რომელიც ეხმარება პედაგოგებს ეფექტურად მართონ სასწავლო პროცესი და გაყიდონ თავიანთი ონლაინ კურსები ერთიან სივრცეში. სისტემა აერთიანებს სასწავლო მართვის (LMS) ფუნქციებს და მარკეტფლეისს, სადაც მასწავლებლებს შეუძლიათ თავიანთი კურსების მონეტიზაცია, ხოლო სტუდენტები — მარტივად მოძებნონ, ჩაირიცხონ და ისწავლონ მათთვის შესაფერისი მასწავლებლებისგან. Owlee ამცირებს დროის დანახარჯს, ზრდის მასწავლებელთა შემოსავალს და ქმნის მოსახერხებელ, ტექნოლოგიურად თანამედროვე საგანმანათლებლო ეკოსისტემას.
• Sivrce.AI — პლატფორმა, რომელიც აკავშირებს ადამიანებსა და ბიზნესებს.
იგი გეხმარება იპოვო ადგილები, რომლებიც შეესაბამება შენს განწყობას, ბიუჯეტსა და ხასიათს — იქნება ეს კაფე, რესტორანი, სამუშაო სივრცე თუ ღონისძიების ლოკაცია — ხოლო ბიზნესებს აძლევს შესაძლებლობას გაიზარდონ, მიიზიდონ მიზნობრივი აუდიტორია და გააძლიერონ ხილვადობა.
• Stamo.ai არის პლატფორმა, რომელიც მცირე და საშუალო ბიზნესებს საშუალებას აძლევს წუთებში შექმნან პროფესიონალური ვიდეო რეკლამები, ყოველგვარი გადამღები გუნდის ან მონტაჟის გარეშე. პლატფორმა ასევე სთავაზობს ჭკვიან, მონაცემებზე დაფუძნებულ მარკეტინგულ ანალიზს, რაც ეხმარება ბრენდებს ზრდასა და აუდიტორიის მოზიდვაში.
• Extera — ციფრული პლატფორმა, რომელიც ამარტივებს ფილმის გადაღებებისთვის დამატებითი მსახიობების დაქირავებას და მართვას.
CUnicorn+ ხელს უწყობს ინოვაციური ტექნოლოგიური იდეების წახალისებას, სტარტაპების სწრაფ განვითარებას და საერთაშორისო პარტნიორობების გაძლიერებას და ქმნის პრაქტიკაზე ორიენტირებულ გარემოს ახალგაზრდა მეწარმეებისთვის. პროგრამა ეფუძნება საერთაშორისო გამოცდილებას და პასუხობს სტარტაპ ეკოსისტემის თანამედროვე გამოწვევებს.
პროგრამის საპრიზო ფონდი - $10 000.
“ეს პროექტი დაფინანსდა შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის გრანტით. აქ მოცემული მოსაზრებები, მიგნებები და დასკვნები ეკუთვნის ავტორებს და არ ასახავს შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის შეხედულებებს.”

Startups participating in the CUnicorn+ pre-acceleration program
Meet the 10 Startup Teams and Their Innovative Ideas from Caucasus University’s Innovation and Entrepreneurship Center’s Pre-Acceleration Program — CUnicorn+!
• Klics.io- a platform that enables businesses to create engaging, data-driven marketing experiences. It offers a library of pre-built mini-games, customizable templates, and powerful analytics to boost conversions and gather valuable user data.
• WashyWashy - brings premium, waterless car washing to your doorstep — anytime, anywhere — all through our easy-to-use app.
• Stipendia.ge is the first educational platform in Georgia that brings together comprehensive information about international scholarships and study opportunities — all in one place.
Stipendia.ge is designed for learners of all ages and backgrounds — including high school graduates, who will soon be able to connect with tutors through an AI-powered tool based on their interests.
• TwinO is an AI SaaS platform that is personalized for businesses' Marketing, Sales, and Employee Management teams. TwinO transforms daily routine tasks into an optimized and automated system, which accelerates processes by 5 times.
• Laklaka is a Georgian research-driven AI platform that develops Georgian artificial intelligence technologies, which serve as the foundation for creating agents for various businesses and individuals.
• Seekers - A web application that allows small and medium-sized businesses to create a personal brand using AI. Plan email marketing accordingly and process their customers' data.
• Owlee is a digital platform that helps educators efficiently manage the learning process and sell their online courses — all in one place. The system combines learning management (LMS) features with a marketplace, enabling teachers to monetize their courses, while students can easily find, enroll in, and learn from the instructors that best fit their needs.Owlee saves time, increases teachers’ income, and creates a convenient, tech-driven educational ecosystem for both educators and learners.
• Sivrce.AI  is a platform that connects people and businesses.
It helps users discover places that fit their mood, budget, and vibe — from cafés and restaurants to workspaces and event venues — while empowering businesses to grow, attract their target audience, and boost visibility.
• Stamo.ai is a platform that helps SMEs create professional video commercials in minutes, no production teams or editing skills needed. It also delivers smart, data-driven marketing insights to help brands grow, engage audiences, and compete like industry leaders.
• Extera is a digital platform that modernizes the hiring and management of extras for film productions.
CUnicorn+ supports the development of innovative technological ideas, accelerates startup growth, strengthens international partnerships, and creates a practice-oriented environment for young entrepreneurs.The program is based on international experience and addresses the modern challenges of the startup ecosystem.
The culmination of the program is Demo Day, where participants will present their startup ideas to a panel of judges, investors, and representatives of the startup ecosystem.
Prize Fund: $10,000.
“This project was funded by a grant from the United States Department of State. The opinions, findings and conclusions stated herein are those of the author[s] and do not necessarily reflect those of the United States Department of State.”