27 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, სტუმრად იმყოფებოდნენ სომხეთის სასწავლო კომპლექს "მხითარ სებასტაცის" მოსწავლეები და მასწავლებლები.
ისინი გაეცნენ უნივერსიტეტის ისტორიას, დაათვალიერეს კამპუსი. უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკაში გამართულ პრეზენტაციაზე სასწავლო კომპლექსის მეათე კლასის მოსწავლემ წარადგინა პრეზენტაცია "მხითარ სებასტაცის სასწავლო კომპლექსი".
ისაუბრა საგანმანათლებლო დაწესებულებაში მიმდინარე სასწავლო პროცესის, პერსონალური პროექტების განხორციელებისა და ქართული ენის სწავლების შესახებ. მოსწავლეები ასევე გაეცნენ კავკასიის უნივერსიტეტში სწავლების შესაძლებლობებს.

On 27 March, students and teachers of the "Mkhitar Sebastatsi" Armenian Educational Complex visited Caucasus University.
They learnt about the history of the university and toured the campus. At the presentation held in the university library, a tenth grade student of the educational complex made a presentation on "Mkhitar Sebastatsi" Educational Complex".
She spoke about the educational process at the school, the implementation of personal projects and Georgian language teaching. The students also learnt about the study opportunities at the Caucasus University.