CU-ის და ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტის ერთობლივი 3 წლიანი კიბერუსაფრთხოების საბაკალავრო პროგრამის მეორე მიღების სტუდენტები უკვე ამერიკაში იმყოფებიან, სადაც ისინი სწავლის ბოლო წელს გაატარებენ.
აღსანიშნავია, რომ ტექნოლოგიების დარგში პროგრამა არის პირველი და ანალოგი არ აქვს საქართველოში. ის სტუდენტებს შესაძლებლობას აძლევს საბაკალავრო პროგრამაზე ისწავლონ სამი წელი, ორი წელი საქართველოში, ხოლო ბოლო ამერიკაში და მიიღონ ორი უნივერსიტეტის დიპლომი.
ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტი შტატის ყველაზე ფართოპროფილიანი უნივერსიტეტების რიგებშია და ერთ-ერთია ქვეყნის იმ რამდენიმე ინსტიტუტთაგან, რომელსაც აქვს ფედერალური უფლებები როგორც კიბერუსაფრთხოებაში, ასევე დაზვერვაში. ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტის კიბერ თავდაცვის პროგრამა დასახელდა აკადემიური ხელოვნების ეროვნულ ცენტრად კიბერ თავდაცვის განათლების სფეროში (CAE-CDE).

Students of the 3-year joint bachelor's program in cybersecurity are in America
The second intake of students from Caucasus University's double degree 3-year Undergraduate Program of Cybersecurity with the New Jersey City University are now in USA, where they will complete their last year of study.
The program is the first of its kind in Georgia with no analogues. It offers students the opportunity to study in a 3-year undergraduate program, spending the first two year in Georgia and the last in USA. Upon completion, students receive a degree from both universities.
New Jersey City University is one of the state's highest profile universities and one of the few institutions in the country to have federal rights in both cybersecurity and intelligence. The New Jersey City University Cyber Defense Program has been named the National Center for Academic Arts in Cyber Defense Education (CAE-CDE).