17 სექტემბერს, ექსპო–ჯორჯიას მე–5 პავილიონში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ ინიცირებულ,,თბილისის მეცნიერებისა და ინოვაციების ფესტივალი 2016’’–ის ფარგლებში, ჩატარდა მეცნიერებისა და ინოვაციების გამოფენა.
ღონისძიების ფარგლებში მოეწყო საგამოფენო ექსპოზიცია, სადაც წარმოდგენილი იქნა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტური და პროფ. მასწავლებელთა სამეცნიერო ნაშრომების კრებულები, სასწავლო მასალა, ასევე რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ 2014-2015 წლებში დაფინანსებულ პროექტის: „თურქეთში მდებარე ქართული ისტორიული მხარეების ტაო-კლარჯეთისა და კოლა-არტანის ქართული მატერიალური კულტურის ძეგლები”-ს კვლევის 2014–2015 წლების ანგარიშები და კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევითი ჯგუფის მიერ ტაო–კლარჯეთის ტერიტორიაზე აღოჩენილი ქართული ძეგლების ფოტო მასალა.

On September 17, the Caucasus University was among participants of the Festival of Innovations and Science organized by the Ministry of Education and Science of Georgia.
The event was held within the exhibition space, representing all the CU student and professor's scientific works, also teaching materials and Rustaveli National Science Foundation-funded project in the years 2014-2015 reports and research of "Georgian historical Klarjeti-Cola and Artana Georgian material culture which are located on territory of Turkey 2014–2015".
In addition, the University presented photos of Georgian monuments discovered on the territory of Tao-Klarjeti by a team of its researchers.