20 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ვილდაუს გამოყენებით მეცნიერებათა ტექნიკური უნივერსიტეტის, გერმანია (TH Wildau), დელეგაციას უპასპინძლა.
კავკასიის უნივერსიტეტს ესტუმრა სტუდენტთა ჯგუფი და დელეგაციის ხელმძღვანელი, პროფესორ მაიკლ ჰერცოგი, რომელთაც კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილემ, ანი თავართქილაძემ უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, სტუდენტებმა დაათვალიერეს უნივერსიტეტის კამპუსი, გაეცნენ დეტალურ ინფორმაციას კავკასიის უნივერსიტეტის, საგანმანათლებლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამების, მიღწევებისა და ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით მნიშვნელოვანი განხორციელებული და დაგეგმილი აქტივობების შესახებ.
აგრეთვე, კავკასიის ბიზნესის და კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლების ლექტორების მონაწილეობით სტუდენტებისთვის დაიგეგმა ლექციები შემდეგ თემებზე: “ვაჭრობის ნაკადის გადამისამართება, სანქციების თავიდან აცილება და ევროპასა და აზიას შორის „ახალი“ სატრანზიტო კორიდორების როლი: საქართველოს შემთხვევა“ ( ვახტანგ ფარცვანია) და “ტრანსპორტის მოდელირება” (თენგიზ უგულავა).
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი და TH Wildau ახორციელებენ ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის ერთობლივ სამაგისტრო პროგრამას, რომელიც სტრატეგიული მნიშვნელობის თანამშრომლობას წარმოადგენს და მხარეებს შორის აკადემიური კავშირის კიდევ უფრო გაღრმავებას უწყობს ხელს.

On November 20, Caucasus University hosted a delegation from the Technical University of Applied Sciences Wildau, Germany (TH Wildau).
Caucasus University welcomed a group of students and the head of the delegation, Professor Michael Herzog, who were hosted by Ms. Ani Tavartkiladze, Deputy Director of the International Relations Department of Caucasus University.
During the visit, the students toured the university campus and received detailed information about Caucasus University, its educational programs, international initiatives, achievements, and key ongoing and planned activities as part of the University internationalization strategy.
Additionally, lectures were organized for the students with the participation of lecturers from the Caucasus School of Business and the Caucasus School of Technology on the following topics: “Trade Flow Diversion, Sanctions Evasion and the Role of the “New” Transit Corridors between Europe and Asia: the Case of Georgia" (Vakhtang Partsvania) and “Transport Modeling” (Tengiz Ugulava).
It is noteworthy that Caucasus University and TH Wildau offer a Joint Master's Degree Program in Digital Logistics Management, which represents a strategically important collaboration and contributes to further strengthening the academic partnership between the institutions.