კავკასიის უნივერსიტეტმა და კავკასიის ტურიზმის სკოლამ კიდევ ერთხელ დაადასტურა საერთაშორისო ხარისხის მაღალი სტანდარტი. UN Tourism TedQual რესერტიფიკაცია ძალიან მაღალი შედეგით (94%) დასრულდა.
სერტიფიკატი მიენიჭა კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამას 4 წლის ვადით, რომელიც კომისიის შეფასებით სრულად აკმაყოფილებს საერთაშორისო ხარისხის სტანდარტებს, მათ შორის: სასწავლო პროცესის ეფექტიანობას, სტუდენტთა მხარდაჭერის მექანიზმებს, პრაქტიკულ გამოცდილებებსა და ინდუსტრიასთან თანამშრომლობას.
UN Tourism-ის მიერ გამოქვეყნებული ანგარიშის მიხედვით, პროგრამამ 796 ქულა მიიღო 845-დან, რაც პროგრამის მდგრადი განვითარებისა და მაღალი ხარისხის სწავლების კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი დადასტურებაა.
სერტიფიკატის განახლება უნივერსიტეტს აძლევს შესაძლებლობას:
- ჩაერთოს UN Tourism Academy-ის ერთობლივ საგანმანათლებლო პროგრამებსა და ახალი კურსების განვითარებაში;
- მიიღოს მონაწილეობა საერთაშორისო Executive Training Course-ებში, ექსპერტის კანდიდატის სტატუსით;
- ისარგებლოს ექსკლუზიური ფასდაკლებებითა და სპეციალური შეთავაზებებით UN Tourism-ის საგანმანათლებლო ინიციატივებზე.
კავკასიის ტურიზმის სკოლა აგრძელებს საერთაშორისო პარტნიორებთან თანამშრომლობას და სწავლების ხარისხის განვითარებას, რათა სტუდენტებს შესთავაზოს თანამედროვე, პრაქტიკაზე ორიენტირებული და გლობალურად აღიარებული ტურიზმის განათლება.
ვულოცავთ ტურიზმის სკოლას, სტუდენტებს, აკადემიურ და ადმინისტრაციულ გუნდს ამ მნიშვნელოვანი წარმატების მიღწევას!

Caucasus University and Caucasus School of Tourism have once again demonstrated their commitment to the highest international quality standards. The UN Tourism TedQual recertification process concluded with an outstanding result of 94%.
The TedQual certificate has been granted to the Bachelor’s Program in Tourism at Caucasus University for a period of four years. According to the commission’s evaluation, the program fully meets international quality criteria, including the effectiveness of the learning process, student support mechanisms, practical training opportunities, and collaboration with the tourism industry.
According to the official report published by UN Tourism, the program received 796 out of a possible 845 points, reaffirming its sustainable development, academic excellence, and adherence to global best practices.
Renewal of the certification provides the University with the opportunity to:
- Participate in UN Tourism Academy joint educational programs and contribute to the development of new courses;
- Engage in international Executive Training Courses with the status of expert candidate;
- Benefit from exclusive discounts and special offers on UN Tourism educational initiatives.
Caucasus School of Tourism continues to strengthen its international partnerships and enhance the quality of teaching to ensure that students receive modern, practice-oriented, and globally recognized tourism education.
We extend our warm congratulations to the School of Tourism, its students, and its academic and administrative teams on this significant achievement!