11 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა უნგრეთის საელჩოს კონსულს ანიკო ფარკაშს განათლების საერთაშორისო ცენტრის აკადემიური პროგრამების კოორდინატორთან მაია ასათიანთან ერთად უმასპინძლა.
საელჩოს წარმომადგენლებს ასევე მიესალმნენ კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის წარმომადგენლები და კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანი ელენე ჯღარკავა.
ვიზიტის მიზანი სტუდენტებთან შეხვედრა და განათლების საერთაშორისო ცენტრის მიერ გამოცხადებული ერთ-ერთი სასტიპენდიო პროგრამის “Stipendium Hungaricum”-ის შესახებ ინფორმაციის მიწოდება იყო. პროგრამა ითვალისწინებს 2020-2021 წლისთვის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებზე სასწავლო სტიპენდიების გაცემას.

On December 11, Caucasus University hosted Ms. Aniko Farkas, consul of the Embassy of Hungary with Ms. Maia Asatiani, Academic Program Coordinator of the International Center for Education.
Embassy representatives were also welcomed by representatives of Caucasus University's International Relations and Projects Department and Dean of the Caucasus School of Business Ms. Elene Jgarkava.
The purpose of the visit was to meet with students and provide information on one of the scholarships program “Stipendium Hungaricum” announced by the International Center for Education. The program envisages granting scholarships for undergraduate, postgraduate and doctoral programs by 2020-2021.