ურთიერთანამშრობლობა კავკასიის უნივერსიტეტსა და გდანსკის უნივერსიტეტს შორის, პოლონეთი
კავკასიის უნივერსიტეტსა და გდანსკის უნივერსიტეტს შორის, პოლონეთი (University of Gdansk, Poland) Erasmus+ ის საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროექტის ფარგლებში (KA 107), შიდა-საუნივერსიტეტო ურთიერთანამშრომლობის ხელშეკრულებას მოეწერა ხელი.
გდანსკის უნივერსიტეტი ერაზმუს პლიუსის პროგრამის, კერძოდ კი 2019-2021 წლის პროექტის კიდევ ერთი ახალი პარტნიორი უნივერსიტეტია პოლონეთში. თანამშრომლობის  მიზანია სტუდენტების, აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობისა და ორმხრივი კოლაბორაციის ხელშეწყობა სწავლებისა და კვლევის მიმართულებით.
კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებსა და აკადემიურ პერსონალს შესაძლებლობა ექნებათ განახორციელონ მობილობები სამართლის, ეკონომიკისა და ბიზნეს ადმინისტრირების პროგრამების მიმართულებით.
აღსანიშნავია, რომ ერაზმუს პლიუსის საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროგრამა არის ევროკომისიის მიერ სრულად დაფინანსებადი პროექტი, რომელიც ითვალისწინებს სტიპენდიის გაცემას მობილობის სრული პერიოდისთვის.

Within the Erasmus+ International Credit Mobility program (KA 107), Caucasus University and University of Gdansk, Poland, have signed the Inter- Institutional cooperation agreement.
University of Gdansk, is the brand-new partner HEI in Poland from the KA 107 2019-2021 project. The aim of this collaboration is to facilitate mobilities for students’ academic and administrative personnel and also mutual collaboration in terms of teaching and research.
Students and professors of Caucasus University will have the opportunity to implement mobilities in the field of Law, Economics and Business Administration.
It should also be mentioned, that Erasmus+ ICM project is fully financed by the Euro Commission and aims to provide scholarships for the full duration of the mobility period.