22 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია და უნივერსიტეტის წარმომადგენლები შეხვედრაზე იმყოფებოდნენ თეირანში, ირანის გლობალური ჰალალ ტურიზმის ორგანიზაცია სითი ვანში.
შეხვედრას ესწრებოდნენ დოქტორი მოჰამად შარიფ მალექზადე - ირანის ყოფილი ვიცე-პრეზიდენტი, სითი ვანის დამფუძნებელი და მმართველი, დოქტორი დავუდი - ირანის განათლების სამინისტროს წარმომადგენელი, საქართველოს და ირანის სამეცნიერო ურთიერთობების დირექტორი, დოქტორი ალი რეზა ფადაიე ვათანი - აზადის უნივერსიტეტის ოქსფორდისა და დუბაის ფილიალის რექტორი.
შეხვედრაზე დაიგეგმა სამომავლო თანამშრომლობა ირანის განათლების სამინისტროსთან და აზადის უნივერსტეტთან, რაც ითვალისწინებს საერთო პროგრამების შექმნას და სტუდენტების გაცვლითი პროგრამების გაზრდას, რის ფარგლებშიც ირანელი სტუდენტები საქართველოში გააგრძელებენ სწავლას.

On February 22, Caucasus University President, Kakha Shengelia and university officials met in Tehran, at the International Halal Tourism Organization.
The meeting was attended by Dr. Mohammad Sharif Malekzadeh - Former Vice President of Iran, Founder and Head of The organization, Dr. Davood - Representative of the Ministry of Education of Iran, Director of Scientific Relations of Georgia and Iran, Dr. Ali Reza Fadaye Watan - Rector of Azad University Oxford and Dubai Branch.
Future cooperation with the Ministry of Education of Iran and Azad University were planned at the meeting, which envisages creation of common programs and increase of student exchange programs, in the framework of which Iranian students will continue their studies in Georgia.