12 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა Neu-Ulm-ის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის, გერმანია, ვიცე-პრეზიდენტს კვლევების, ტრანსფერებისა და ინტერნაციონალიზაციის დარგში ელმარ შტოიერერს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტში მოქმედ სასწავლო პროგრამებზე, საერთაშორისო პროექტებსა და მიღწევებზე.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს თანამშრომლობის შესაძლებლობა ბიზნესის, ეკონომიკისა და ჯანდაცვის მენეჯმენტის სასწავლო პროგრამების მიმართულებებით. ასევე, გამოითქვა დაინტერესება ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში სამომავლო თანამშრომლობის მიმართულებით. აღნიშნული პროგრამა კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესისა და ეკონომიკის სკოლის სტუდენტებს და აკადემიურ პერსონალს, შესაძლებლობას მისცემს ისარგებლონ მოკლევადიანი გაცვლითი პროგრამებით.

On June 12, the International Relations Department of Caucasus University hosted Elmar Steuerer, Vice President for Research, Transfers, and Internationalization at Neu-Ulm University of Applied Sciences, Germany.
As part of the visit, an introductory meeting was held with representatives of the Department of International Relations. Discussions focused on current study programs, international projects, and the achievements of both universities. The two institutions explored potential cooperation in the fields of business, economics, and healthcare management.
Additionally, there was a mutual interest in future collaboration within the Erasmus+ International Credit Mobility Program, which will offer students and academic staff from the School of Business and School of Economics valuable short-term exchange opportunities.