4 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, ანჟერის უნივერსიტეტის, საფრანგეთი, ტურიზმის ფაკულტეტის წარმომადგენლებს, პროფესორ დენალი ბუტენს და კამილ პუსიე ვიელს, ასისტენტს საერთაშორისო თანამშრომლობის მიმართულებით უმასპინძლა.
შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე ერაზმუს+ ის პროგრამის ფარგლებში და განიხილეს სამომავლოდ აღნიშნული თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობები. არსებული შეთანხმება ითვალისწინებს როგორც აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის, ასევე სტუდენტთა მობილობას კვლევისა და სწავლების კომპონენტის ფარგლებში, რაც უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის სტრატეგიის ერთ-ერთ უმნიშვნელოვანეს პრიორიტეტს წარმოადგენს.
ვიზიტის ფარგლებში, ანჟერის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები ასევე შეხვდნენ ერაზმუს+ მობილობის ფარგლებში შერჩეულ სტუდენტებს, რომლებიც 2026 წლის გაზაფხულის სემესტრიდან შეუერთდებიან სასწავლო პროცესს პარტნიორ უნივერსიტეტში. სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ გაცნობოდნენ ანჟერის უნივერსიტეტის სტრუქტურას და მიეღოთ საჭირო ინფორმაცია მობილობასთან დაკავშირებულ საკითხებზე.
კავკასიის უნივერსიტეტი საფრანგეთის 20-ზე მეტ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებასთან თანამშრომლობს და სტუდენტებსა და აკადემიურ/ადმინისტრაციულ პერსონალს სთავაზობს სხვადასხვა ტიპის გრძელვადიან და მოკლევადიან გაცვლით პროგრამებს. უნივერსიტეტის სტუდენტებისათვის საფრანგეთი ერთ-ერთი პრიორიტეტული დანიშნულების წერტილია გაცვლითი პროგრამის განსახორციელებლად.

Visit of representatives of the University of Angers to Caucasus University
On December 4, the Department of International Relations of Caucasus University hosted representatives of the Faculty of Tourism of the University of Angers, France, Professor Denali Boutain and Camille Poussier Viel, Assistant Professor for International Cooperation.
During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between the universities within the framework of the Erasmus+ program and discussed the possibilities of further deepening this cooperation. The existing agreement provides opportunity for the mobility of both academic and administrative staff, as well as students within the framework of the research and teaching component, which is one of the most important priorities of the university’s internationalization strategy.
As part of the visit, representatives of the University of Angers also met with students selected under the Erasmus+ mobility program, who will join the educational process at the partner university from the spring semester of 2026. Students had the opportunity to get acquainted with the structure of the University of Angers and receive the necessary information on mobility issues.
Caucasus University cooperates with more than 20 higher education institutions in France and offers students and academic/administrative staff various types of long-term and short-term exchange programs. France is one of the priority destinations for university students to implement exchange programs.