საფრანგეთის ელჩის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
18 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს ეწვია საფრანგეთის ახლად დანიშნული ელჩი საქართველოში, მისი აღმატებულება ოლივიე კურტო.
ელჩი სიტყვით წარსდგა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტების წინაშე და ისაუბრა საფრანგეთის საგარეო პოლიტიკურ პრიორიტეტებზე, დიპლომატიის მისიაზე, თანამედროვე გამოწვევებზე და საფრანგეთის მთავარ მიზანზე საქართველოსთან მიმართებით: მხარი დაუჭიროს დამოუკიდებელი და სუვერენული საქართველოს არსებობას.
ელჩის სტუმრობამ სტუდენტებში დიდი ინტერესი გამოიწვია. მათ კითხვები დასვეს საქართველოს ევროინტეგრაციის, ვიზა ლიბერალიზაციის და ეროვნული უსაფრთხოების შესახებ. ასევე, განათლების სფეროში თანამშრომლობის და სასწავლო მობილობის გამარტივების შესაძლებლობის თაობაზე. სტუდენტებს ასევე აინტერესებდათ საფრანგეთის ხედვა ევროპული და გლობალური უსაფრთხოებისა და დემოკრატიული ქვეყნების მედეგობის გაზრდის მიმართულებით.
ვიზიტის ფარგლებში ელჩს და თანმხლებ დელეგაციას შეხვედრაზე უმასპინძლეს კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანმა, ეკა აკობიამ, სახელმწიფო მართვის სკოლის მოწვეულმა ლექტორმა, საფრთანგეთში საქართველოს ყოფილმა ელჩმა, ბატონმა გოჩა ჯავახიშვილმა და კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილემ, ქალბატონმა ანი თავართქილაძემ.
შეხვედრის ფარგლებში განიხილეს საფრანგეთის უმაღლეს სასწავლებლებსა და კავკასიის უნივერსიტეტს შორის არსებული თანამშრომლობა  და მომავლის გეგმები განათლების სფეროში კავშირების გაღრმავებისთვის.
ვიზიტის ფარგლებში ელჩმა, თანმხლებ დელეგაციასთან ერთად, დაათვალიერა უნივერსიტეტის ისტორიული შენობა და სასწავლო ინფრასტრუქტურა.

Visit of the Ambassador of France to Caucasus University
On 18 November, the newly appointed Ambassador of France to Georgia, His Excellency Olivier Courtaud, visited Caucasus University.
The Ambassador delivered a lecture to CU students, speaking about France’s foreign policy priorities, the mission of diplomacy, contemporary challenges, and France’s key objective with regard to Georgia: to support the existence of an independent and sovereign Georgian state.
The Ambassador’s address generated great interest among the students. They asked questions about Georgia’s European integration, the future visa liberalization, and national security, as well as opportunities for cooperation in the field of education and the facilitation of study mobility. Students were also interested in France’s perspective on European and global security and ways to strengthen the resilience of democratic states.
During the visit, the Ambassador and the accompanying delegation were welcomed by the Dean of the Caucasus School of Governance, Mrs. Eka Akobia; the School’s invited lecturer and former Ambassador of Georgia to France, Mr. Gocha Javakhishvili; and the Deputy Director of the International Relations Department of Caucasus University, Ms. Ani Tavartkiladze.
The meeting included a discussion of the current state of cooperation between French higher education institutions and Caucasus University. Parties reviewed existing partnerships and future plans for deepening ties in the field of education.
As part of the visit, the Ambassador and his delegation also toured the University’s historic building and academic infrastructure.