ხეცურიანის სომელიეს და ღვინის სკოლა კავკასიის უნივერსიტეტის პროგრამა - WSET level 2
კურსს უძღვება საქართველოს სერტიფიცირებული გიდების ასოციაციის პრეზიდენტი, საქართველოს სომელიეთა ასოციაციის წევრი, WSET-ის კურსის სერტიფიცირებული ტრენერი გიორგი დარციმელია.
კურსზე მსმენელი შეისწავლის მევენახეობა-მეღვინეობის საკითხებს, იმ ფაქტორებს, რომლებიც მნიშვნელოვნად მოქმედებენ ღვინის ხარისხზე. ლექციების მსვლელობისას განხილული იქნება მსოფლიოს ყველაზე მნიშვნელოვანი მეღვინეობის რეგიონები, ვაზის ჯიშები, ღვინოები და მათი მახასიათებელი არომატები.
კურსის ბოლოს ჩატარდება გამოცდა, რომლის წარმატებით ჩაბარების შემთხვევაში მსმენელს მიენიჭება საერთაშორისო ღვინის კვალიფიკაცია WSET level 2 და გაიცემა საერთაშორისო სერტიფიკატი.
WSET-ის სერტიფიკატი ღვინოსა და ალკოჰოლურ სასმელებში საერთაშორისოდ აღიარებული კვალიფიკაციაა, რომელიც შექმნილია, როგორც დამწყებთათვის, ასევე - პროფესიონალებისთვის, რომელთაც სურთ, გაიღრმაონ ცოდნა ალკოჰოლური სასმელების შესახებ.

Khetsuriani Sommelier and Wine School Caucasus University has launched a WSET level 2 program.
The course is led by Giorgi Dartsimelia, President of the Georgian Association of Certified Guides, Member of the Georgian Sommelier Association, WSET Certified Course Trainer.
In the course, the trainee will study viticulture and winemaking issues, the factors that significantly affect the quality of wine. During the lectures, the most important wine regions of the world, vine varieties, wines and their characteristic aromas will be discussed.
At the end of the course, an exam will be held; once the trainee passes the exam they’ll be awarded the WSET level 2 international wine qualification and an international certificate will be issued.
The WSET Certificate is an internationally recognized qualification in wine and spirits, designed for both beginners and professionals who want to deepen their knowledge of spirits.