გრაფიკული დიზაინი აკადემიურ სივრცეში
ღონისძიების ფარგლებში, უნივერსიტეტმა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა საქართველოს წამყვან კრეატიულ სააგენტოებთან: რედბერი; კრაკენი, ლივინგსტონი, ჰოლიმოტორსი, მოზაიკა, ბეთერფლაი.
თანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი მოაწერა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ, ასევე პარტნიორი კომპანიის წარმომადგენლებმა.
ასევე, მოეწყო კავკასიის არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლის გრაფიკული დიზაინის პროგრამის სტუდენტების ნამუშევრების გამოფენა, სადაც მონაწილეებმა საზოგადოებას გააცნეს თავიანთი ხედვები და შესაძლებლობები.
ღონისძიება კიდევ ერთხელ ხაზს უსვამდა იმ ფაქტს, რომ გრაფიკული დიზაინი არის პროფესია, რომელიც იმსახურებს, ჰქონდეს მაღალი დონის საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამები, ასევე, განვითარდეს მისი სხვა მიმართულებებიც.
წამყვან კრეატიულ სააგენტოებთან თანამშრომლობა ხელს შეუწყობს სფეროში არსებული მოთხოვნების მაქსიმალურად დაკმაყოფილებას და სტუდენტებს მისცემს იმ ცოდნასა და პროფესიულ უნარ-ჩვევებს, რომელიც გამოადგებათ არა მხოლოდ ადგილობრივი, არამედ საერთაშორისო საქმიანობისთვის.

On March 19, the event "Graphic Design in Academic Space" was held at Caucasus University.
During the event, Caucasus University signed a memorandum of cooperation with leading creative agencies in Georgia: Redberry, Kraken, Leavingstone, Holy Motors, Mozaika, and Butterfly.
The memorandum was signed by President of Caucasus University, Kakha Shengelia, and representatives from the partner companies.
An exhibition showcasing the works of students from the graphic design program of the Caucasus School of Architecture and Design was organized. Participants had the opportunity to present their visions and capabilities to the public.
The event once again emphasized the fact that graphic design is a profession that deserves to have high-level bachelor’s and master’s programs, as well as the development of its other directions.
Cooperation with leading creative agencies will help meet the requirements in the field as much as possible and will give students the knowledge and professional skills necessary for both local and international endeavors.