CSA-ის დეკანი RIBA-ის სავალიდაციო/სააკრედიტაციო პანელის წევრად აირჩიეს
არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლის დეკანი მარიამ მენაბდე და ამავე სკოლის აფილირებული ასისტენტ-პროფესორი დავით დანელია ბრიტანეთის სამეფო არქიტექტორთა ინსტიტუტის (RIBA) სავალიდაციო/სააკრედიტაციო პანელის წევრებად მომდევნო 4 წლის ვადით აირჩიეს.
ბრიტანეთის სამეფო არქიტექტორთა ინსტიტუტი (RIBA) მსოფლიოში ყველაზე ცნობილი და პრესტიჟული პროფესიული ასოციაციაა, რომლის სააკრედიტაციო/სავალიდაციო საბჭოს ქართველი წევრი დღემდე არ ჰყოლია. ისინი იზრუნებენ RIBA-ის ფასეულობებისა და ღირებულებების გავრცელებასა და დანერგვაზე მთელს მსოფლიოში, რათა ხელი შეუწყონ არქიტექტურის თანამედროვე ხარისხიანი განათლების მიღებას.
კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლამ 2023 წელს მიიღო RIBA-ის უპირობო ვალიდაცია, რაც კავკასიის უნივერსიტეტის და CSA სკოლის დიდი წარმატება, ხარისხიანი განათლების დასტური და სტუდენტებისთვის მეტი პროფესიული შესაძლებლობის მინიჭების საშუალებაა.
კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის პროგრამა საქართველოში არის პირველი და ერთადერთი, რომელმაც ბრიტანელი არქიტექტორების სამეფო ინსტიტუტის (RIBA) კანდიდატის სტატუსი მიიღო
დარგში პროფესიული განათლების მზარდი ინტერესის საპასუხოდ, RIBA-ს საბჭო ცდილობს მთელი მსოფლიოს მასშტაბით დანერგოს ისეთი ინსტრუმენტები, რომლებიც დარგში უმაღლესი განათლების ხარისხს უზრუნველყოფს და ავრცელებს საუკეთესო პრაქტიკებს.
RIBA-ის ასოციაცია აერთიანებს არქიტექტურის დარგში მსოფლიოს წამყვან სპეციალისტებს, რომლებიც ხელმძღვანელობენ დარგში განათლების გარდაქმნისა და გაძლიერების პროცესებს.

The dean of the School of Architecture and Design, Mariam Menabde, and the affiliated assistant professor of the same school, Davit Danelia, were elected as members of the Validation/Accreditation Board of the Royal Institute of British Architects (RIBA) for the next 4 years.
The Royal Institute of British Architects (RIBA) is the most renowned and prestigious professional association in the world, and it has never had a Georgian member on its accreditation/validation board before. They will be responsible for promoting and implementing RIBA values worldwide to enhance modern quality education in architecture.
Caucasus University's School of Architecture and Design received unconditional RIBA validation in 2023, marking a significant achievement for Caucasus University and the school itself. This validation attests to the quality of education provided and offers students greater professional opportunities.
Caucasus University's architecture program is the first and only one in Georgia to be designated as a candidate by the Royal Institute of British Architects (RIBA).
In response to the growing interest in professional education in architecture, the RIBA Board aims to implement tools and instruments globally to ensure the quality of higher education in this field and to disseminate best practices.
The RIBA Association brings together the world's leading specialists in architecture, who are at the forefront of transforming and strengthening education in this discipline.