21 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში,  ბიზნესის სკოლის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტების სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა გაიმართა.
ნინო კობერიძე - The Impact of FinTech on Financial Services Industry in Georgia;
ირაკლი დვალიშვილი - The Impact of the Covid-19 Pandemic on the Performance of Tbilisi and Poti Free Industrial Zones;
გიგა ბაღიშვილი - Studying Privatization Mechanism for Improving Performance State-Owned Companies;
ოთარ მუჩიაშვილი - Factors hindering the development of the stock market in Georgia;
თამარ ხუბლავა - საბანკო სექტორში რისკების მართვის ფუნქციის გამოწვევები და ტენდენციები, ციფრული რისკების მართვა სააქციო საზოგადოება „კრედო ბანკის“ მაგალითზე;
ნინო ლაოშვილი - საქართველოს ენერგეტიკული ბაზრის ლიბერალიზაციის გავლენები და მოსალოდნელი შედეგები ჰიდროენერგეტიკის ინდუსტრიაზე;
ნინო გოგობერიძე - რა ზეგავლენას ახორციელებს სტარტაპი კომპანიის ბიზნეს მდგრადობაზე მომხმარებელთა ქცევა (განხილულია SMEs-კატეგორიებზე, საქართველოს მაგალითზე).
კომისიის წევრები იყვნენ: ერეკლე პირველი, ვატო ბერიშვილი, ნუგზარ სხირტლაძე, იოსებ ბერიკაშვილი, ალექსანდრე მიქელაძე.

Nino Koberidze - The Impact of FinTech on Financial Services Industry in Georgia
Irakli Dvalishvili - The Impact of the Covid-19 Pandemic on the Performance of Tbilisi and Poti Free Industrial Zones
Giga Baghishvili - Studying Privatization Mechanism for Improving Performance of State-Owned Companies
Otar Muchiashvili - Factors hindering the development of the stock market in Georgia
Tamar Khublava - Challenges and trends of the risk management function in the banking sector, digital risk management on the example of JSC "Credo Bank"
Nino Laoshvili - Effects of Georgia's energy market liberalization and anticipated effects on the hydropower sector
Nino Gogoberidze - What influence does consumer behavior have on the business sustainability of a startup company (discussed on SMEs-categories, on the example of Georgia)
The members of the commission were: Erekle Pirveli, Vato Berishvili, Nugzar Skhirtladze,Ioseb Berikashvili, Aleksandre Mikeladze