პროგრამა შეესაბამება კავკასიის უნივერსიტეტისა და კავკასიის ბიზნესის სკოლის მისიაში ასახულ ხედვებს და უზრუნველყოფს ადგილობრივ და საერთაშორისო შრომის ბაზრებზე კონკურენტუნარიანი, მაღალკვალიფიციური, ზნეობრივად სრულყოფილი, დემოკრატიის იდეალების მიმდევარი სპეციალისტების მომზადებას და ამ სფეროში საზოგადოების საგანმანათლებლო მოთხოვნების დაკმაყოფილებას.
პროგრამა შედგენილია საქართველოს კერძო და სახელმწიფო სექტორის საჭიროებებისა და შრომის ბაზრის მოთხოვნების გათვალისწინებით. პროგრამა ასევე ითვალისწინებს უცხოეთის წამყვანი უნივერსიტეტების ბიზნესის სკოლების გამოცდილებას და ბიზნესის ადმინისტრირებაში დადგენილ პროფესიულ სტანდარტებს.
კავკასიის ბიზნესის სკოლის ბიზნეს ანალიტიკის და მონაცემთა მეცნიერების ერთობლივი საბაკალავრო პროგრამის მიზნებია, სტუდენტს:
Obj. 1 - მისცეს ფართო თეორიული ცოდნა და პრაქტიკული უნარ-ჩვევები ბიზნესის ადმინისტრირების როგორც საბაზისო, ასევე სიღრმისეული კონკრეტულად ბიზნეს ანალიტიკისა და მონაცემთა მეცნიერების სფეროში;
Obj. 2 - განუვითაროს სხვადასხვა დონის მენეჯერული რგოლისთვის აუცილებელი უნარ-ჩვევები და მოამზადოს როგორც ადგილობრივ, ასევე საერთაშორისო კომპანიებში წარმატებული ანალტიკური და მოანცემებზე დაფუძნებული საქმიანობისთვის;
Obj. 3 – განუვითაროს მონაცემთა ანალიტიკისა და მანქანური სწავლების სრულყოფილი უნარები, ბიზნეს გადაწყვეტილებების მიღების მიზნით.
Obj. 4 – მისცეს რეალურ სამყაროში გამოყენებადი პრობლემების გადაწყვეტის პრაქტიკული ცოდნა.
Obj. 5 – ჩამოუყალიბოს ეთიკური მსჯელობის, კომუნიკაციისა და ანალიტიკის პროფესიული როლებისთვის მზადყოფნის უნარები, ეთიკური სტანდარტებისა და ცნობიერების გამოყენება მონაცემთა შეკრების, მოდელირების და გადაწყვეტილებების მიღების პროცესში.
3 წლიანი საბაკალავრო პროგრამა გულისხმობს პირველი 4 სემესტრის განმავლობაში საქართველოში სწავლას, ქართველი პროფესორების მიერ, ხოლო მესამე აკადემიურ წელს, სტუდენტი სწავლას აგრძელებს ნიუ-ჯერსიში, აშშ-ში.

The program corresponds to the vision of the Caucasus University and the Caucasus School of Business, ensures training of competitive, highly qualified, morally perfect specialists, who follows democratic ideals on local and international labor markets and ensures satisfaction of the educational requirment of the socity in this sphere.
The program is drawn by considering needs and requirements of labor market of private and governmental sectors of Georgia and neigbouring markets. The program considers the experience of leading business schools of Georgian and foreign universities and shares the professional standards established in the business administration.
The aim of the Bachelor’s program of Business Analytics and Data Science of Caucasus School of Business are as follows:
Obj. 1 - To give wide theoretical and practical skills of business administration as in basic, and specifically in business analytics and data science.
Obj. 2 - To develop skills necessary for different level of managerial positions and prepare to effectively
fullfill analytical functions for local and internationl companies.
Obj. 3 – To develop proficiency in end‑to‑end data analytics and machine learning for business decision making;
Obj. 4 – To foster applied, real‑world problem solving and experiential learning;
Obj. 5 – To cultivate ethical judgment, communication, and professional readiness in analytics roles and apply ethical standards and awareness in data collection, modeling, and decision making.
Program language: English
• The 3-year undergraduate program covers the first 4 semesters of study in Georgia with Georgian and foreign professors, and the third academic year, the student continues their studies in New Jersey, USA.